Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Anušausko pranešimas: „Tremtyje gimusiems vaikams bus pripažįstamas tremtinių statusas“

2019 m. liepos 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimas priėmė sprendimą, kad tremtiniams būtų prilyginti ir tie asmenys, kurie gimė buvusių politinių kalinių ar tremtinių šeimose, pasibaigus tėvų kalinimo ar tremties laikui, bet dėl administracinių ar kitų apribojimų negalėjo sugrįžti į Lietuvą.

Seimo narys Arvydas Anušauskas dar 2018 metų vasarą užregistravo tokią iniciatyvą. „Tiesa, įstatymo projektas įgavo kiek kitokį pavidalą, nei siūliau pernai, tačiau, manau, tai yra žingsnis į priekį, prisimenant tuos žmones, kurie buvo tremtyje, kurie gimė tremtyje... Priminsiu, pagal mūsų įstatymus tremties laiko pradžia yra skaičiuojama nuo žmogaus išvežimo iš gimtosios vietos, o tremties pabaiga buvo skaičiuojama nuo jo tariamo paleidimo kažkur Šiaurėje, o ne sugrįžus į Lietuvą.  Taigi, tremtis, prasidėjusi Lietuvoje, turėjo ir pasibaigti, kai žmogus su šeima, artimaisiais, grįždavo į Lietuvą nuolatiniam gyvenimui“, – Seimo posėdžių salėje kalbėjo Arvydas Anušauskas.

Šis įstatymas įsigalios 2020 m. sausio 1 d. Įstatymo pakeitimas suteiks teisę įgyti tremtinio statusą asmenims, kuriems toks statusas iki šiol nebuvo pripažintas, nes asmuo buvo gimęs jau pasibaigus tokio asmens tėvų reabilitavimo pažymėjimuose nurodytam represavimo laikotarpiui.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Arvydas Anušauskas

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6652

   Naujausi pakeitimai - 2019-07-11 13:23
   Monika Kutkaitytė