Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Grupės Seimo narių pranešimas: Seime įregistruota rezoliucija dėl keturiasdešimt penkių pabaltijiečių memorandumo

2019 m. liepos 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Parlamentarų Lauryno Kasčiūno, Audroniaus Ažubalio ir Arūno Gumuliausko iniciatyva Seime buvo parengta ir įregistruota rezoliucija dėl „Keturiasdešimt penkių pabaltijiečių memorandumo“.

2019 m. rugpjūčio 23 d. sukanka 40 metų nuo to, kai buvo pasirašytas „Keturiasdešimt penkių pabaltijiečių memorandumas“ – Sovietų Sąjungos, Vokietijos Federacinės Respublikos, Vokietijos Demokratinės Respublikos ir kitų Atlanto chartiją pasirašiusių šalių vyriausybėms bei Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui adresuotas Lietuvos, Latvijos ir Estijos disidentų protesto pareiškimas prieš Molotovo-Ribentropo paktą.

Seimo narys L. Kasčiūnas sako, kad šiame memorandume pabrėžta, jog Baltijos šalys prarado nepriklausomybę Hitleriui ir Stalinui 1939 m. rugpjūčio 23 d. bei rugsėjo 28 d. slaptais protokolais pasidalinus Baltijos valstybes, tad reikalaujama pasmerkti Molotovo-Ribentropo paktą ir jo padarinius, paskelbti minėtą paktą negaliojančiu nuo jo pasirašymo dienos ir išvesti iš Baltijos šalių okupacinę kariuomenę.

„Šis memorandumas tuo tarpu užsienyje sukėlė platų atgarsį ir prisidėjo keliant Baltijos šalių okupacijos klausimą. Vyriausiasis Lietuvos išlaisvinimo komitetas kreipėsi į visas Helsinkio susitarimo Baigiamąjį aktą pasirašiusių valstybių vyriausybes, kad šis okupuotų šalių protestas būtų išgirstas“, – pažymėjo Seimo narys A. Ažubalis.  

„Seime registruotos rezoliucijos tikslas yra išreikšti didžiausią pagarbą „Keturiasdešimt penkių pabaltijiečių memorandumo“ signatarams bei pabrėžti, kad jų kelti tikslai, uždaviniai ir idėjos buvo sėkmingai įgyvendinti. Manau, kad Baltijos kelio 30-metis – puiki proga Baltijos šalims prisiminti jų tautų kovą už laisvę bei solidarumą išsaugant taiką regione“, – pabrėžė Seimo narys A. Gumuliauskas.

 

Kontaktams:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Tel. 8 659 00088, el. p. [email protected]

 

Seimo narys Audronius Ažubalis

Tel. 8 658 42488, el. p. [email protected]

 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-07-16 15:20
   Asta Markevičienė