Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: parlamentaras siūlo įtvirtinti NVO fondą

2019 m. liepos 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Parlamentaras Simonas Gentvilas ir dar 5 Seimo nariai užregistravo Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo pakeitimą dėl NVO fondo sudarymo skiriant į jį pinigus iš nepaskirstytos gyventojų pajamų mokesčio dalies ne pelno subjektams.

„Nevyriausybinės organizacijos užsiima visuomenei naudinga veikla organizuodamos skirtingų socialinių grupių veiklą, atstovaudamos jų nuomonei, gindamos jų interesus. Stipriai valstybei būtina turėti skirtingas, aktyvias ir į valstybės politikos formavimą įsitraukiančias visuomenės grupes. Taip pat svarbu, kad tai būtų profesionalu ir efektyvu, todėl NVO fondo steigimas yra sveikintina iniciatyva, kuri atneš teigiamų pokyčių NVO stiprinimo srityje. Tačiau labai svarbu fonde numatyti užtenkamą lėšų kiekį šiems pokyčiams pasiekti“, – esamą situaciją pristatė Seimo narys.

Įstatymo rengėjai – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiuo metu įstatymo projektu numato, kad NVO fondas bus sudarytas iš Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai skiriamų asignavimų, numatomų nevyriausybinių organizacijų plėtrai, ir kitų teisėtai įgytų lėšų. Pastebėtina, kad tokia fondo finansavimo tvarka gali dubliuotis su kitomis galimomis NVO finansavimo galimybės, taip pat gali būti neužtikrinamas pakankamas lėšų kiekis šiai fondo veiklai organizuoti ir vystyti.  

„Mūsų pasiūlymu siekiama fondo lėšas sudaryti iš gyventojų nepaskirtos gyventojų pajamų mokesčio dalies ne pelno subjektams. Kiekvienais metais planuojant biudžetą Vyriausybė turėtų numatyti tam tikrą procentinę dalį nuo minėto mokesčio, kuri būtų ne mažesnė nei 20 proc.“, – apie pasiūlymą kalbėjo politikas.

Šiuo metu kai kurių sričių finansavimo šaltiniai yra sudaromi taip pat panašiu principu skiriant lėšas nuo tam tikrų surenkamų mokesčių. Pavyzdžiui planuojat kiekvienų metų biudžeto asignavimus fizinio aktyvumo projektams įgyvendinti kasmet skiriami 3 proc. nuo faktinių įplaukų iš akcizo už alkoholinius gėrimus ir apdorotą tabaką bei 10 proc. iš įplaukų nuo loterijų ir azartinių lošimų mokesčio. Panašiai sudaromi ir valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas, kultūros rėmimo fondas bei spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Šis parlamentarų pasiūlymas yra paruoštas konsultuojantis su Nacionaline nevyriausybinių organizacijų koalicija.

 

Daugiau informacijos:

Seimo liberalų sąjūdžio frakcijos narys,

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-07-17 13:08
   Rūta Mensonaitė