Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narys S. Gentvilas kreipėsi į Respublikos Prezidentą prašydamas vetuoti miškų įstatymo pakeitimus

2019 m. liepos 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Parlamentaras Simonas Gentvilas šiandien kreipėsi į Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą su prašymu vetuoti liepos 23 d., antradienį, Seimo priimtus miškų įstatymo pakeitimus, ribojančius miškų ūkio paskirties žemės sklypų įsigijimo plotus.

„Miškai yra vertybė, kurią reikia saugoti, tačiau ne tokiais būdais. Sąžiningi miškų savininkai, kurie laikosi nustatytų valstybės aplinkosaugininkų reglamentavimų, užsiimdami ūkine veikla neturi patirti ribojimų įsigyjant miškų ūkio paskirties žemės sklypų plotus. Šie įstatymo pakeitimai – populistiniai, iškreipiantys sąžiningos konkurencijos sąlygas. Aplinkos apsaugos komitetas jau buvo atmetęs šį įstatymo projektą kaip netinkamą ir žalingą valstybei – jis buvo grąžintas iniciatoriams tobulinti; valstybės vadovas turėtų atkreipti dėmesį į netinkamą įstatymo projektą ir užkirsti kelią jo įsigaliojimui“, – esamą situaciją argumentavo Seimo narys.

S. Gentvilas taip pat pabrėžia, kad įstatymo projektą kritikavo Seimo kanceliarijos Teisės departamentas, Europos teisės departamentas prie Teisingumo ministerijos, Konkurencijos taryba, Specialiųjų tyrimų tarnyba bei pati Vyriausybė. Savo neigiamą požiūrį papildomai išreiškė ir Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija, advokatų profesinė bendrija „Greenlex“ bei Lietuvos laisvosios rinkos institutas.

„Tokia gausybė neigiamų išvadų miškų įstatymo pakeitimo atžvilgiu rodo, kad įstatymo projektas yra paruoštas netinkamai ir negali įsigalioti. Įstatymo projektas Seimo Aplinkos apsaugos komiteto sprendimu buvo atmestas ir grąžintas tobulinti. Seimo sprendimu įstatymo projektui svarstyti buvo paskirtas naujas –  Kaimo reikalų komitetas. Šio komiteto siūlymu, be jokios argumentacijos atmesti visi pateikti valstybės institucijų ar organizacijų pateikti pasiūlymai, pakeitimai ar nuomonės. Tai rodo, kad Kaimo reikalų komitetas tinkamų argumentų šiam įstatymo projektui neturi ir vadovaujasi tik populistiniais ir emociniais argumentais, o jo nariai nesigilina į pačią situaciją ir galimas žalingas pasekmes valstybei po įstatymo projekto įsigaliojimo“, – apie įstatymo pakeitimus kalbėjo politikas.

2017 liepos mėnesį vykdytos miškų urėdijų reformos metu Aplinkos ministerija teigė, kad 42 urėdijos, kurių vidutinis plotas svyruoja nuo 22000–25000 ha, yra per mažos pelningai ir efektyviai vykdyti miškų ūkininkavimą. Antradienį priimtais miškų įstatymo pakeitimais privačių savininkų maksimalų nuosavybės plotą siekiama dar labiau riboti ir sumažinti iki 1500 ha.

„Šis įstatymo projektas sukurs išskirtines konkurencines sąlygas tam tikriems asmenims, varžys laisvo kapitalo judėjimą bei nesudarys tinkamų sąlygų privatiems miškų savininkams vykdyti ūkinės veiklos. Turime saugoti miškus ir tai daryti tinkamais būdais, nuosavybės ploto ribojimas nėra tinkamas, todėl prašau Prezidentą Gitaną Nausėdą vetuoti šio įstatymo pakeitimus“, – sako parlamentaras.

 

Kontaktinis asmuo:

Simonas Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys,

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-07-25 11:16
   Jolanta Anskaitienė