Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnės V. Čmilytės-Nielsen ir frakcijos nario E. Gentvilo pranešimas: „Kokių tikslų siekiama eurokomisaru nominuojant V. Sinkevičių?“

2019 m. rugpjūčio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija šiandien parlamente oficialiam prisistatymui pakvietė, išklausė ir uždavė klausimus Vyriausybės teikiamam kandidatui į Europos Komisijos narius Virginijui Sinkevičiui.

„Nors p. Sinkevičių pažįstame kaip ekonomikos ir inovacijų ministrą, šiandieninėje diskusijoje visų pirma norėjosi išgirsti autentišką kandidato europinių reikalų matymą galimo atstovavimo Lietuvos valstybei Europos Komisijoje kontekste. Mums taip pat buvo svarbu pasiaiškinti, kokie vis dėlto buvo tikrieji valdančiųjų motyvai apsisprendžiant dėl konkrečios nominacijos. Klausimai, ar p. Sinkevičiaus teikimas į eurokomisarus yra valdančiųjų vidaus intrigų pasekmė, avansinis reveransas dėl numanomų ateities nuopelnų ar elementarus noras atsikratyti stipraus politinio konkurento, lieka atviri. Svarbiausia, kurioje vietoje čia yra valstybės interesas“, – pažymi Seimo opozicijos lyderė, Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Liberalų nuomone, svarstant, kas galėtų geriausiai atstovauti Lietuvai Europos Komisijoje, svarbi ne tik galimų pretendentų kompetencija, patirtis, politikos ir europinių reikalų išmanymas. Lietuvai taip pat nevertėtų ignoruoti naujosios Europos Komisijos pirmininkės Ursulos fon der Lejen (Ursula von der Leyen) principinio, viešo raginimo Europos Sąjungos šalims narėms nominuoti į eurokomisaro postą po du kandidatus – vyrą ir moterį – tam, kad Europos Komisijoje būtų išlaikytas lyčių lygybės balansas.

„Nepaisant dalykiškai kritiško požiūrio į tokį valdančiųjų pasirinkimą, galime konstatuoti, kad p. Sinkevičius, ko gero, yra labiausiai liberalus valstiečių atstovas, gebantis ne tik drausti ir griauti, bet ir kurti. Todėl ir taip šiuolaikiškomis idėjomis neblizganti dabartinė Vyriausybė, sėkmingo balsavimo atveju, prarastų vieną iš perspektyviausių ir inovatyviausių ministrų“, – pastebi Seimo narys, Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.    

 

Daugiau informacijos:

Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė

Seimo opozicijos lyderė

Mob. 8 698 42 268

El. p. [email protected]

 

Eugenijus Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkas

Mob. 8 698 42 794

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-08-20 11:07
   Monika Kutkaitytė