Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Gedvilienės pranešimas: „STT prašoma atlikti Aplinkos apsaugos departamento korupcijos rizikos analizę“

2019 m. rugpjūčio 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl klausimų keliančios Aplinkos apsaugos departamento veiklos.

Vakar viešojoje erdvėje pasirodė informacija iš Valstybės saugumo departamento (VSD) rašto, kuriame pažymima, jog Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas A. Kairys nėra patikimas ir lojalus Lietuvos valstybei, nuslėpė ar per pastaruosius 5 metus yra nuslėpęs arba jį tikrinančioms institucijoms pateikęs melagingus biografijos faktus, kitus duomenis apie save, savo ryšius, tikrinimo metu nustatomos ar per pastaruosius 3 metus buvo nustatytos asmens savybės, kita veikla ar ryšiai, ar kitos su asmeniu susijusios aplinkybės ar faktai, dėl kurių kyla grėsmė patikėtos įslaptintos informacijos saugumui.

Kartu žiniasklaidos tyrime pateikiama, kad A. Kairiui vadovaujant Klaipėdos regiono aplinkosaugininkams, Šyšos upėje, Šilutėje, iš koncerno „MG Baltic“ valdomos etanolio gamyklos AB „Biofuture“ išsiliejo neišvalytos nuotekos. A. Kairys buvo įtariamas, kad galimai neteisėtai nurodė sumažinti žalos gamtai dydį, žalos dydį derino su koncerno atstovais, todėl jo padarytuose veiksmuose yra požymiai nusikalstamų veiklų, numatytų Baudžiamajame kodekse.

Parlamentarė A. Gedvilienė STT prašo atlikti visapusišką Aplinkos apsaugos departamento korupcijos rizikos analizę ir identifikuoti galimus darbuotojų interesų konfliktus.

„A. Kairys prisipažino pažeidęs Valstybės tarnybos įstatymą – nurodė, kad už konsultacijas ir patarimus ūkio klausimais iš verslininkų ir ūkininkų jis yra gavęs dovanų (pavyzdžiui, kalendorių, knygų, alkoholinių gėrimų) ir pinigų „vokeliuose“. Valstybės tarnautojui tokia veikla negalima. Kyla klausimas, ar tai tik pavienis atvejis, ar neskaidri sistema ir tikrieji pažeidimų mastai gali būti gerokai didesni. Todėl kreipiuosi į STT, prašydama ne tik įvertinti esamą situaciją, bet atlikti  išsamią korupcijos rizikos analizę Aplinkos apsaugos departamente“, – pažymėjo A. Gedvilienė.

Primename, kad tai jau ne pirmas atvejis, kuomet viešojoje erdvėje pasirodo pranešimų apie galimas korupcines veikas atliekų tvarkymo srityje, o valstybės institucijos ir įmonės dirbančios šioje srityje ne tik kad nekovoja su pažeidėjais, bet dirba kartu su jais ir galimai padeda išvengti atsakomybės.

Kartu žiniasklaidoje plačiai nuskambėjo ir vadinamasis „Metrail“ skandalas, kai įvairiose šalies vietose nuolat aptinkami milžiniški nelegaliai arba netinkamai metų metus kaupiamų ar tiesiog pamiškėse ar laukuose paliktų pavojingų atliekų „sandėliai“, kuriuose atsikratoma iš įvairių šalies ūkio subjektų tariamam tvarkymui išgabentų atliekų. Dėl to didelę žalą patiria gamta ir, per neskaidrių atliekų tvarkytojų vykdomas nusikalstamas finansines schemas, valstybė, taip pat iškraipoma konkurencija, dėl ko nukenčia skaidriai veikiantys atliekų tvarkytojai.

 

Kontaktams:

Seimo narė Aistė Gedvilienė

Tel. (8 5)  239 6658

El. p. Aiste.Gedviliene@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2019-08-27 12:03
   Eglė Saulė Trembo