Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo LSDP frakcijos seniūno J. Sabatausko pranešimas: „Nemokėdama advokatams už teisinę pagalbą, Vyriausybė rizikuoja stabdyti nusikaltimų tyrimą“

2019 m. rugsėjo 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vyriausybė nenumatydama biudžete lėšų advokatams už valstybės garantuojamą gynėjų pagalbą įsiskolino, advokatų tarybos teigimu, jau daugiau kaip pusę milijono eurų. Advokatai viešai kelia klausimą ir grasina savotišku streiku, o kai kurie jau dabar atsisako teikti savo paslaugas. Jie sakosi, turintys teisę rinktis – tokias paslaugas teikti arba neteikti.

„Tokiu būdu nukenčia žmonės, kurie negali susimokėti už advokato paslaugas ir naudojasi valstybės teikiama teisine advokato pagalba“, – sako Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys  Julius Sabatauskas.

Pasak J. Sabatausko, Vyriausybė, nenumatydama lėšų, rizikuoja stabdyti nusikaltimų tyrimus.

„Baudžiamojo proceso kodeksas numato būtiną gynėjo dalyvavimą, kai įtariamasis yra nepilnametis, neįgalus, nemoka kalbos, kai įtariamas padaręs labai sunkų nusikaltimą ir dar daugeliu kitų kodekse numatytų atvejų. Vadinasi visais tais atvejais, nesant advokato, stos nusikaltimų tyrimas. Arba jeigu jis bus tęsiamas, valstybė pažeis įtariamojo žmogaus teises“, – situaciją komentuoja parlamentaras.

Pagal esamą tvarką valstybės skiriamas advokatas atlygį už darbą gauna tik pasibaigus bylai ir geriausiu atveju dar po mėnesio. Įkainiai už advokato darbo valandą yra vieni mažiausių  Europoje – 13 eurų. Ir dabar dėl susidariusių įsiskolinimų atsiskaitymai dar labiau stringa ir vėluoja.

„Negana to, Vyriausybė žlugdo ir individualaus Konstitucinio skundo įgyvendinimą, įsigaliojusį vos prieš kelias dienas – nuo šių metų rugsėjo 1 d. Mažinama galimybė, kad kiekvienas žmogus individualiai galėtų kreiptis į Konstitucinį teismą dėl pažeistų savo teisių ar laisvių, kai yra išnaudojęs kitas teisines galimybes“, – sako J. Sabatauskas.

Jeigu Vyriausybė nesiims skubiai spręsti apmokėjimo už valstybės garantuojamą teisinę pagalbą klausimo – socialdemokratas J. Sabatauskas ketina jį kelti Seime.

 

Daugiau informacijos:

Irmina Frolova-Milašienė

Mob. 8 600 07099

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-09-05 10:51
   Rūta Mensonaitė