Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario R. Šarknicko pranešimas: „Pirkėjai svarsto, kad laikas atkurti „Lenkijos ir Lietuvos kunigaikštystę“

2019 m. rugsėjo 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Jau gerą dešimtmetį Lenkijos valstybė pigiomis maisto ir pramonės prekėmis prekybos centruose kuria gerovę savo istoriniams kaimynams – mums, lietuviams. Arti Lenkijos esantiems Lietuvos miesteliams ir miestams – tai didelė pagalba. Ypač socialiai sunkiau gyvenantiems lietuvaičiams. Pykti negalima, nes maitintis reikia, reikia rūpintis vaikais. Ačiū, kaimynams. Deja, jau gerą dešimtmetį niekaip nesugebama rasti sprendimo mūsų vidaus rinkoje.

Taip, Vyriausybės lygmeniu buvo kalbama dėl pernelyg didelio mūsų prekybos centrų godumo keliant kainas, tačiau susitarimo vengia viena pusė.

Nežiūrint į pastarųjų metų Vyriausybės pastangas, prekybos centrų vadovai ir toliau nemažina apsukų didindami kainas, ignoruodami tiek Vyriausybės, tiek lietuvių prašymus. Negana to, jie sugalvoja dar geresnę išeitį – Lenkijoje, arti Lietuvos sienos, o tiksliau – Seinuose, statyti „Maxima“ kapitalo grupei priklausančią parduotuvę „Storotka“. Atidarymas – jau šiais metais, prieš šv. Kalėdas. Taigi, Seinuose apsiperkantys lietuviai kraus pelną lietuviškajai „Maxima“ grupei Lenkijoje. Na ką, gudriai. Patys lietuviai ir toliau pildys Lenkijos biudžetą. P. S. Bent jau savininkai – lietuviai.

Seime jau seniau kartu su kolega buvau pateikęs įstatymo projektą dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo daržovių pardavimui mažinimo nuo 19 proc. iki 5 proc. Tačiau tegul geriau užsieniečiai ima iš mūsų, lietuvių, pinigus – tarifas paliktas nekeistas.

Beje, buvo sakoma, kad ir kiek būtų bemažinamas PVM, prekybos centrai vis tiek žmonių sąskaita didins kainas. Kontrargumentuoju: Latvijoje buvo sumažintas PVM daržovėms, ir kainos kažkodėl ten nepakilo, kaip tik – išaugo perkamumas.

Kiek dar maitinsim kitas, ekonomiškai stipresnes, valstybes??? Tai tęsiasi jau daugiau nei dešimt metų. Gal iš tiesų, kaip jau juokauja pirkėjai, reikia atkurti bendrą abiejų tautų kunigaikštystę ir tada bendrai sutarsime dėl mažesnių kainų? Žinoma, tai juodas humoras, bet man jau taip pat juoda matyti, kad tiek metų nesugebama ir nenorima spręsti maisto kainų dydžio problemų.

Suprantu, pas mus, Lietuvoje, nafta neteka, bet tikrai turime kitų sprendimo būdų. Gerb. finansų ministre, jau reikia starto į žmonių gerovę!

P. S. Kas kitas prie Lietuvos sienos perkels savo įmonę, kad orūs mokesčiai leistų likti savo šalyje?

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Robertas Šarknickas

Tel. (8 5) 239 6641

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-09-13 08:59
   Monika Kutkaitytė