Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario P. Saudargo pranešimas: „Siūloma uždrausti alkoholio produktų skolinimą ir pasaugojimą stacionariuose saugojimo įrenginiuose“

2019 m. rugsėjo 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Paulius Saudargas įregistravo Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis siekiama užkardyti bandymus apeiti prekybos alkoholiu laiko ribojimus.

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie gyventojams siūlomą naują paslaugą ir galimybę stacionariuose paštomato tipo įrenginiuose įsigyti alkoholio net ir draudžiamomis prekybos alkoholiu valandomis, už alkoholį atsiskaitant iš anksto arba atidedant apmokėjimą vėliau (leidžiamu prekybos alkoholiu laiku). Nors šis bandymas apeiti Alkoholio kontrolės įstatymu apibrėžtą prekybos laiko ribojimą remiasi įprastų daiktų atsiėmimo paštomatų-saugyklų principu, tačiau šiose saugyklose saugomi tik patys stipriausi – nuo 35 proc. iki 40 proc. alkoholio tūrio koncentracijos – alkoholiniai gėrimai. Tai galimai atskleidžia tikslinę tokio tipo saugyklų naudotojų grupę – priklausomybę turinčius ir bet kuriuo paros metu vartoti alkoholį siekiančius asmenis. Tokiu būdu nuolat girtaujantiems ir priklausomybę turintiems asmenims sudaromos palankios sąlygos ir toliau tai daryti. 

„Kadangi alkoholizmas išlieka viena opiausių mūsų šalies socialinių problemų, tobulinant įstatymą būtina užkardyti jo spragas. Svarbu visais būdais ieškoti alkoholizmo problemos sprendimo būdų. Galimybė įsigyti alkoholio stacionariuose saugojimo įrenginiuose prasilenkia su įstatymu ir sukuria palankesnes sąlygas alkoholizmo problemai keroti, todėl būtina stabdyti tokias iniciatyvas kaip ši“, – tikina įstatymo pakeitimo projekto iniciatorius P. Saudargas.

Seimo narys Paulius Saudargas yra Seimo laikinosios Motiejaus Valančiaus blaivybės sąjūdžio grupės pirmininkas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Paulius Saudargas

Tel. (8 5) 239 6352

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-09-17 13:06
   Monika Kutkaitytė