Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: „Holokausto dėmės iki šiol gula ant mūsų istorijos sąžinės“

2019 m. rugsėjo 23 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Šiandien, Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis dalyvauja minėjimo renginiuose – aukų atminimo ceremonijoje Rūdninkų aikštėje, buvusio geto teritorijoje, ir gyvųjų marše „Atminties keliu“ bei pagerbimo ceremonijoje prie Panerių memorialo.

Parlamento vadovas savo kalboje prie memorialo pažymėjo, kad Holokausto suvokimas šiandien yra emociškai slegiantis. „Suprasti, kas buvo vykdoma su žydų tauta, yra neįmanoma. Kaip ir būti čia. Kaip nepakeliamai sunku matyti vaikų batukus muziejais paverstuose konclageriuose. Kaip ir skaityti paskutinius pasmerktųjų laiškus, kuriuose tiek daug likimo beprasmybės“, – sako Seimo Pirmininkas.

Pasak Seimo Pirmininko, prieš aštuonis dešimtmečius įvykusi žmonijos tragedija turi mus mokyti laiku atpažinti blogio apraiškas.

„Šios dėmės iki šiol gula ant mūsų istorijos sąžinės ir nuvalyti jų nevalia. Tegul sunki žiaurios ir žeminančios žmogiškumą atsakomybės našta mus moko, kaip elgtis šiandien.“

Rugsėjo 23 diena yra paskelbta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena, sietina su galutiniu Vilniaus geto likvidavimu 1943 m. Per Holokaustą Lietuvoje buvo nužudyta daugiau kaip 90 procentų čia gyvenusių žydų tautos žmonių.  

 

 

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovė spaudai

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5) 239 6016

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-09-23 15:46
   Monika Kutkaitytė