Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario E. Gentvilo pranešimas: „Liberalų sąjūdis: valdančiųjų blaškymasis dėl NPD – smūgis šalies viduriniajai klasei“

2019 m. rugsėjo 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Valdančių ketinimas lėtinti savo pačių anksčiau patvirtintą spartesnį neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) augimą yra prastai užmaskuotas mokesčių didinimas dirbantiesiems. Dėl tokio valdančiųjų blaškymosi, per 2 metus mažiausias pajamas gaunantieji turėtų netekti 360 eurų, o riboto darbingumo asmenys – 240 eurų.

„Valdančioji dauguma dabartinius pakeitimus siūlo nepraėjus nė metams nuo savo pačių inicijuotos mokesčių reformos įsigaliojimo, kai net nėra duomenų, leidžiančių įvertinti mokesčių reformos rezultatus. Ironiška, kad dėl tokio valdančiųjų blaškymosi, per 2 metus mažiausias pajamas gaunantieji turėtų netekti 360 eurų, o riboto darbingumo asmenys – 240 eurų“, – teigia Seimo Ekonomikos komiteto narys, liberalas Eugenijus Gentvilas.

Parlamentaras pažymi, kad ilgalaikis NPD didinimas buvo numatytas kaip kompleksinė 2019 m. mokesčių reformos, kurios vienas iš tikslų buvo sustiprinti pamatus formuotis viduriniajai klasei, dalis. Dėl to sprendimas nedidinti NPD, kaip suplanuota mokesčių reformos metu, paveiktų apie 900 tūkst. šalies dirbančiųjų – didžiąją dalį šalies darbo jėgos.

„Panašu, kad valdantieji taip įsivaizduojamą gerovę apsisprendė kurti didindami mokesčius dirbantiesiems ir suteikdami Vyriausybei platesnius įgaliojimus savo nuožiūra perskirstyti iš mokesčių mokėtojų surinktus pinigus. Tokiam žingsniui nepritariame. Juo labiau, kad šiuo atveju dabartinė valdančioji dauguma yra nenuosekli, besiblaškanti – tarsi kojines keičianti savo pačios mažiau nei prieš metus, nepaisant nieko, priimtus sprendimus“, – pažymi parlamentaras.

Seimo narys E. Gentvilas atkreipia dėmesį į tai, kad per pastaruosius penkerius metus Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą Seime siūlyta keisti 75 kartus, buvo priimta 18 jo pakeitimų. O pagrindiniai mokesčius nustatantys įstatymai parlamente per tą patį laikotarpį buvo pakeisti daugiau nei 120 kartų.

Parlamentaro manymu, Seimo daugumos sprendimas stabdyti NPD didinimą taip pat galėtų padidinti „šešėlinį“ darbą mažų pajamų grupėje, ypač – sulėtėjus ekonomikos augimui, ką naujausiose makroekonominėse prognozėse ir skelbia ir Finansų ministerija.

Vakar Seimo dauguma po pateikimo pritarė „valstiečių“ siūlymui didžiausias pajamas gaunantiems gyventojams vietoje 27 proc. taikyti 32 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifą, o NPD 2020–2021 m. didinti po 50, o ne po 100 eurų kasmet, kaip buvo planuota ir įstatymu patvirtinta mažiau nei prieš metus.

 

Kontaktinis asmuo:

Eugenijus Gentvilas

Seimo liberalų sąjūdžio frakcijos,

Ekonomikos komiteto narys

Mob. 8 698 42 794

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-09-25 11:53
   Eglė Saulė Trembo