Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: parlamentaras prašo teismo įpareigoti Vyriausybę spartinti naftos pakeitimą biodegalais kure

2019 m. rugsėjo 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas, liberalas Simonas Gentvilas šiandien kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą prašydamas panaikinti 3 ministrų įsakymus, kurie prieštarauja Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymui dėl kuro sudėties ir gali atnešti milijonines Europos Sąjungos (ES) baudas Lietuvai jau kitąmet.                

„Kai Prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę dalyvaudamas Jungtinių Tautų Klimato kaitos viršūnių susitikime pristatė Lietuvos sėkmės istoriją pereinant nuo dujų prie biokuro centralizuoto šildymo sektoriuje, turime pripažinti kad transporto sektoriuje esame autsaideriai pagal atsinaujinančių išteklių panaudojimą. Vyriausybė savo poįstatyminiais aktais blokuoja didesnį biodegalų panaudojimą kure, nepaisant Seimo priimtų įstatymų ir įsipareigojimo Europos Sąjungai“, – teigia Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas, liberalas Simonas Gentvilas.

Ketvirtadienį Simonas Gentvilas kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą prašydamas ištirti, ar aplinkos, energetikos ir susisiekimo ministrų įsakymais numatytos išimtys kuro sudėčiai neprieštarauja Seimo priimtiems įstatymams ir Europos Sąjungos direktyvoms.

„Šiuo metu galiojančiame Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatyme yra nustatyta, kad  Lietuvos degalinėse turi būti prekiaujama Lietuvos arba Europos standartų reikalavimus atitinkančiu dyzelinu, kuriame yra ne mažiau kaip 7 proc. biodyzelino. Tiesa, tokia nuostata galioja tik šiltuoju metu laiku. Žiemos laikotarpiui tokio įpareigojimo nebelieka. Tokia praktika nėra suprantama, nes, pavyzdžiui, 2017 m. atsinaujinančių išteklių dalis Lietuvos transporto sektoriuje sudarė 3,7 proc. bendrame galutiniame energijos suvartojime transporto sektoriuje, kai ES 2017 m. vidurkis siekė 7,4 proc. Jau už trijų mėnesių, 2020-aisiais, Lietuva yra įsipareigojusi ES transporto sektoriaus atsinaujinančių išteklių dalį padidinti bent iki 10 proc.“, – pastebi Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas.

Parlamentaras S. Gentvilas taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad beveik visose ES šalyse degalais su biodalimi prekiaujama ištisus metus, t. y. šaltuoju metų laikotarpiu nedaromos jokios išimtys ir biodegalai yra maišomi ne tik į benziną, bet ir į dyzeliną. Pavyzdžiui, tai daroma ir tokiose į Lietuvos klimatą panašiose šalyse kaip Lenkija ar Švedija, kur biodegalai į dyzeliną maišomi ištisus metus ir sudaro 7 proc. Paradoksalu, bet Lietuvoje gaminamas biokuras yra plačiai naudojamas žiemos metu Norvegijos viešajame ir privačiame transporte, bet ne pačioje Lietuvoje.

„Didžiausią nuostabą kelia daugumą Seime turinčių „valstiečių-žaliųjų“ pasyvumas. Biodegalai gaminami iš žemės ūkio produkcijos. Vietoje to, kad importuotume naftą iš autokratinių valstybių, galėtume šimtamilijonines lėšas nukreipti Lietuvos ūkininkų produkcijai. Prezidento Niujorke pasakotą Lietuvos biokuro sėkmės istoriją šildymo sektoriuje galime lengvai atkartoti transporto sektoriuje. Tai pasitarnautų klimatui, mūsų ūkininkams ir vairuotojams, apsaugotiems nuo kainų kilimo“, – teigia Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas, liberalas Simonas Gentvilas.

 

Daugiau informacijos:

Simonas Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-09-26 08:59
   Monika Kutkaitytė