Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario R. Šarknicko pranešimas: „Geros naujovės mokykloms“

2019 m. rugsėjo 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Kiekvienais metais kone daugiau nei dvidešimt metų buvę ir esami Seimo nariai vis keldavo klausimą dėl nemokamo maitinimo visiems priešmokyklinio amžiaus mokiniams ir pirmokams įvedimo, bet iniciatyva vis nuguldavo į gilius stalčius. Visgi, vykdant socialinę veiklą, buvo nuspręsta vėl atidaryti jau apdulkėjusius stalčius ir, nuo popieriaus nupurčius dulkes, realizuoti idėją.

Socialinė pagalba turi būti vientisa ir nediskriminuojanti nei ikimokyklinukų, nei pirmokų, nes kiekvieno vaiko, augančio šeimoje, istorija yra labai skirtinga bei kintanti. Jau nuo kitų metų sausio Vyriausybė siūlo tiekti nemokamus pietus ikimokyklinukams savivaldybių pasirinktose bendrojo ugdymo mokyklose, o nuo rugsėjo mėn. ir visiems Lietuvos ikimokyklinukams bei pirmokams.

Pirmajame etape nuo sausio iki rugpjūčio pietūs būtų patiekiami švediško stalo principu, o nuo rugsėjo savivaldybės ir mokyklos turės pačios nutarti, koks maitinimo būdas – švediškas stalas ar maisto patiekimas porcijomis – priimtinesnis mokiniams ir jų tėvams.

Dėl švediško stalo modelio noriu pasveikinti startuojančią VšĮ Benedikto gimnaziją, kuri šiais klausimais glaudžiai bendradarbiauja su vaikais ir tėvais. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad daugumoje šalių esantys švediško stalo modeliai leidžia patiems vaikams tapti labiau savarankiškais, žinoma, su auklėtojo ar mokytojo pagalba.

Noriu pabrėžti, kad nemokamas maitinimas išlieka ir išliks socialiai sunkiau gyvenančioms šeimoms, visiems mokiniams nežiūrinti kurioje klasėje mokosi jūsų vaikas.

Jau ne vienerius metus sistemingai lankausi švietimo ugdymo įstaigose ir, sukant jau antrą lankymosi ratą, pastebiu gerus ženklus, stiprius pokyčius – pačios mokyklos vis dažniau siūlo idėjas, kad jų įstaiga taptų išskirtinė ir nemonotoniška.

Noriu pasidžiaugti visomis švietimo ugdymo įstaigomis Alytuje, pradedant darželiais ir baigiant progimnazijomis, gimnazijomis, kolegija bei profesinio mokymo rengimo centru. Akivaizdu, kad visos mokymosi įstaigos Alytuje tampa kuriančiomis ir taip suteikia galimybę mokiniams neskubėti grįžti namo. Tai puikus dialogas tarp kuriančių mokytojų, vadovų ir mokinių. Sveikinu visus mokytojus su prasmingu darbu, antro tėčio ir mamos vaidmeniu mokykloje.

 

Kontaktams:

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys

Robertas Šarknickas

Tel. (8 5)  239 6641

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-09-27 11:28
   Eglė Saulė Trembo