Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: parlamentaras kreipėsi į susisiekimo ministrą, ragindamas keisti taksi vežėjų leidimų išdavimo tvarką

2019 m. rugsėjo 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Justo Džiugelio organizuotame susitikime Vyriausybės, taksi įmonių, nevyriausybinių žmonių su negalia organizacijų atstovai ir parlamentarai tarėsi, kaip spręsti taksi paslaugų prieinamumo neįgaliesiems problemą Lietuvoje.

Statistikos departamento duomenimis Lietuvoje gyvena apie 60 000 judėjimo negalią turinčių žmonių, tačiau yra tik viena įmonė – „Socialinis taksi“ – teikianti jiems taksi paslaugas. Norėdami sutvarkyti reikalus, nuvykti į gydymo įstaigą ar savivaldybę neįgalieji turi prieš 2–3 savaites rezervuoti „Socialinio taksi“ kelionę.

„Dėl pritaikytų taksi paslaugų nebuvimo žmonės su negalia Lietuvoje stumiami į atskirtį, pasmerkiami vienatvei ir skurdui – judėjimo laisvės ribojimas užkerta galimybę dirbti ir užsidirbti. Viena įmonė, teikianti ne tik vežimo, bet ir socialines paslaugas, negali patenkinti esančio poreikio, – teigia J. Džiugelis, neįgaliesiems pritaikytų taksi automobilių trūkume įžvelgiantis ir kitą problemą. – Privalome nepamiršti ir didžiulės žalos Lietuvos įvaizdžiui – iš užsienio atskridę neįgalieji net neturi galimybės pasiekti viešbučio, nes negali išsikviesti pritaikyto taksi. Europos Sąjungos šaliai tokia padėtis daro gėdą.“

Lietuvos žmonių su negalia sąjungos prezidentė Rasa Kavaliauskaitė taip pat pabrėžė, kad neįgaliųjų pavežėjimo situacija yra labai opi, o turizmo – tiesiog apverktina.

„Jei pasaulyje žmonių su negalia turizmo rodikliai auga, tai Lietuvoje jie ritasi į minuso pusę. Mūsų šalis daug praranda, negalėdama atvykusiems žmonėms su specialiaisiais poreikiais suteikti paslaugų“, – kalbėjo R. Kavaliauskaitė. Jai antrino ir asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentas Ričardas Dubickas.

Susitikime dalyvavę Susisiekimo ministerijos atstovai buvo įsitikinę, kad problemą galėtų išspręsti į paklausą atsižvelgęs verslas, nes tai – niša, kurią galėtų užpildyti privačios taksi paslaugas teikiančios bendrovės.

Parlamentaras Justas Džiugelis pabrėžė, kad taksi paslaugų trūkumo problema gyvybiškai svarbi dešimtims tūkstančių Lietuvos neįgaliųjų, todėl jos sprendimo būdus būtina įtvirtinti teisės aktų nuostatomis. Seimo narys nusprendė raštu kreiptis į susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių, ragindamas atkreipti dėmesį į žmonėms su negalia taksi paslaugų trūkumo problemą ir inicijuoti leidimų vežti keleivius lengvaisiais automobiliais taksi išdavimo taisyklių pakeitimus, kuriuose būtų numatomas reikalavimas taksi bendrovėms, turinčioms 10 ir daugiau transporto priemonių, kuriomis teikiamos taksi paslaugos, turėti nuosavybės teise priklausantį bent 1 automobilį, pritaikytą judėjimą negalią turinčio asmens vežimui.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

   Naujausi pakeitimai - 2019-09-30 15:54
   Monika Kutkaitytė