Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių G. Landsbergio ir L. Kasčiūno pranešimas: „Dėl nuslėptų Baltarusijos grėsmių Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui – klausimai premjerui ir VSD“

2019 m. spalio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys Gabrielius Landsbergis ir NSGK pirmininko pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl nerimą keliančių procesų ir investicijų Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, kurios gali kelti riziką nacionaliniam saugumui. Taip pat prašoma artimiausiame Seimo NSGK posėdyje išklausyti surinktą atsakingų institucijų, visų pirma Valstybės saugumo departamento (VSD), informaciją ir įvertinti Vyriausybės sprendimo, kuriuo pritarta „Birių krovinių terminalo“ planams įsigyti „Nemuno terminalo“ akcijas, pagrįstumą.

„Vyriausybės uždarame ir nuo visuomenės nuslėptame posėdyje galėjo būti priimtas  abejotinas sprendimas, galintis leisti sustiprinti Baltarusijos režimo įtaką nacionalinio saugumo svarbos objekte Lietuvoje. Valstybės pareigūnai skundžiasi, kad politikai darė spaudimą ir buvo siekiama sąmoningai apeiti anksčiau pateiktą Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos rekomendaciją. Šios komisijos tikslas – įvertinti galimas grėsmes keliamas neskaidrių investuotojų, o Vyriausybė, panašu, kad pasielgė priešingai negu siūlė komisija“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio klausiama, ar tokie Baltarusijos režimui palankūs Vyriausybės sprendimai yra naujos santykių su Baltarusija politikos dalis. Domimasi, ar tiesa, kad komisija, tikrinanti tokių sandorių atitikimą nacionaliniam saugumui, siūlė kitokį sprendimą, t. y. nepritarė tokiam sandoriui.

„Kelia nerimą matomi ženklai, kad verslininkams, kurie ką tik finansavo valdančiosios LVŽS rinkimų kampaniją, yra politiškai įveikiamos atsakingų institucijų rekomendacijos laikytis nacionalinio saugumo kriterijų“, – pažymėjo L. Kasčiūnas.

Seimo NSGK nariai į premjerą kreipiasi po iš anksto neskelbtame ir nuo visuomenės nuslėptame vakarykščiame Vyriausybės uždarame posėdyje priimto sprendimo UAB „Birių krovinių terminalas“ planų įsigyti UAB „Nemuno terminalas“ akcijas. Abi krovos bendrovės Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste veikia viena greta kitos, abiejose daugiausia akcijų turi uostamiesčio verslininkas Igoris Udovickis. Registrų centro duomenimis, I. Udovickis valdo 70 proc. „Birių krovinių terminalo“ akcijų, o likusius 30 proc. turi Baltarusijos trąšų gamintoja OAO „Belaruskalij“. „Nemuno terminalo“ 100 proc. akcijų per UAB „Ferteksos transportas“ I. Udovickis valdo kartu su Olga Udovickaja.

Seimo NSGK nariai Ministro Pirmininko prašo paaiškinti, ar galimybė „Birių krovinių terminalui“, kurio 30 proc. valdo „Belaruskalij“, įsigyti „Nemuno terminalo“ akcijas nesustiprins Baltarusijos autoritarinio režimo įtakos Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, kuris yra strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui užtikrinti turintis objektas.

Taip pat klausiama, ar tai, kad Vyriausybė priėmė kitokį sprendimą nei siūlė saugumą užtikrinančios Lietuvos institucijos, kaip nors susiję su tuo, kad I. Udovickis kartu su kitais tarpusavyje verslo ryšiais susijusiais asmenimis, užsiimančiais baltarusiškų trąšų krova ir pervežimu, šių metų kovo mėnesį vykusiems savivaldybių tarybų rinkimams valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkiminei kampanijai paaukojo 44 tūkst. eurų.

 

Daugiau informacijos:

TS-LKD frakcijos viešieji ryšiai

Tel. (8 5) 239 6514

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-01 11:16
   Monika Kutkaitytė