Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko pranešimas: „Armėnija yra teisingame kelyje, galime jai padėti“

2019 m. spalio 2 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis spalio 2–4 d. oficialaus vizito vyksta į Jerevaną (Armėnijos Respublika). Vizito metu numatyti susitikimai su aukščiausiais šalies vadovais, bus aptariami valstybių ryšių plėtros galimybės, Armėnijos bendradarbiavimas su Europos Sąjunga.

Spalio 3 d., ketvirtadienį vyks Seimo Pirmininko susitikimai su Armėnijos Respublikos Prezidentu Armenu Sarkisianu (Armen Sarkissian), Nacionalinės Asamblėjos Pirmininku Araratu Mirzojanu (Ararat Mirzoyan), Armėnijos Respublikos Ministru Pirmininku Nikolu Pašinianu (Nikol Pashinyan).

Su aukščiausiais valstybės vadovais Seimo Pirmininkas aptars, kaip geriau išnaudoti turimus tarpparlamentinio bendradarbiavimo instrumentus kuriant glaudesnį ryšį tarp valstybių parlamentų. Taip pat bus kalbama apie Armėnijos pasirinktą eurointegracijos kelią ir Lietuvos galimybes teikti ekspertines konsultacijas esminių reformų srityje.

„Armėnijos visuomenės požiūris į Europos Sąjungą yra išskirtinai pozityvus, šiuo metu pozityviausias iš visų Rytų partnerystės šalių, esame pasirengę padėti Armėnijai kurti klestinčią ir demokratinę visuomenę. Turime nesenos savo pačių patirties ir ekspertų,“ – sako Seimo Pirmininkas V. Pranckietis.

Pasak parlamento vadovo, Lietuva galėtų dalytis savo sėkmės istorijomis kuriant startuolių ir inovacijų ekosistemas, skaitmenizacijoje, atsinaujinančių energijos išteklių, atliekų tvarkymo ir rūšiavimo, kelių saugos srityse. Drauge su kitais ES partneriais Lietuva pasirengusi teikti techninę paramą ir vykdant teisėtvarkos sistemos, policijos reformas, kovojant su korupcija ir stiprinant teisės viršenybę.

Lietuva remia Armėnijos vizų dialogo su Europos Sąjunga pradžią bei rekomenduoja remtis Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos patirtimi siekiant bevizio režimo.

Seimo Pirmininko vadovaujamoje delegacijoje vyksta Seimo Pirmininko pavaduotojas Jonas Liesys, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Žygimantas Pavilionis, Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Algimantas Dumbrava.

Seimo Pirmininko oficialus vizitas rengiamas Armėnijos Nacionalinio Susirinkimo Pirmininko A. Mirzojano kvietimu. Siekiant išlaikyti subalansuotą požiūrį į Kaukazo regioną, lapkričio mėn. planuojamas Seimo Pirmininko vizitas į Baku (Azerbaidžano Respublika).

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovė spaudai

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5) 239 6016

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-02 13:13
   Rūta Mensonaitė