Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių E. Zingerio ir S. Gentvilo pranešimas: „Į ETPA nevykstantys E. Zingeris ir S. Gentvilas: „Solidarizuojamės su Ukraina“

2019 m. spalio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seime įvyko parlamentarų Simono Gentvilo ir Emanuelio Zingerio spaudos konferencija „70 metų JT Žmogaus teisių konvencijai. Ką reiškia šalių narių boikotas Europos Tarybai?“, kurioje  E. Zingeris ir S. Gentvilas paaiškino savo apsisprendimo nevykti į rugsėjo 30 d. – spalio 4 d. Strasbūre vykstančią Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sesiją.

E. Zingerio teigimu, praėjusią savaitę buvo gautas Ukrainos Aukščiausiosios Rados delegacijos ETPA pirmininkės Jelizavetos Jasko prašymas solidariai nedalyvauti šioje ETPA rudens sesijoje, nes Asamblėja išgyvena vertybių krizę. „Organizacijos reputacijai didelį smūgį sudavė sprendimas leisti Rusijos delegacijai sugrįžti į ETPA, t. y. Rusijos delegacijai sugrąžintos pilnos balsavimo teisės, nors Rusija ir toliau neįgyvendina nė vienos ETPA rezoliucijos dėl agresijos prieš Ukrainą, šiurkščiai pažeidinėja tarptautinės teisės principus. Todėl ir nutarėme nevykti į Strasbūrą ir nedalyvauti šios savaitės sesijoje“, – teigė E. Zingeris.

S. Gentvilas pažymėjo, kad ETPA šią savaitę mini 70-ąsias Jungtinių Tautų žmogaus teisių deklaracijos, kurios pagrindu po Antrojo pasaulinio karo įsikūrė Europos Taryba, metines. Tačiau ETPA yra gilioje krizėje. „Buvęs asamblėjos pirmininkas Pedro Agramuntas (Pedro Agramunt) prieš metus buvo atstatydintas dėl to, kad su Rusijos delegacija Rusijos vyriausybiniu lėktuvu skrido iš Maskvos į Siriją. Jį lydėjo kelių europinių partijų frakcijų pirmininkai, kurie vėliau buvo atstatydinti. Ir tai vyko tuo metu, kai Rusijos balsavimo teisės ETPA buvo suspenduotos“, – sakė S. Gentvilas.

Vykti į ETPA ar nevykti, pasak parlamentarų, yra laisvo mandato teisė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Emanuelis Zingeris

Tel. (8 5) 239 6644

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-03 17:01
   Monika Kutkaitytė