Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos narių M. Navickienės ir L. Kasčiūno pranešimas: „Valdančiųjų balsais Seime atmestas įstatymo projektas, leidžiantis dirbti pirmais motinystės metais“

2019 m. spalio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

         

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Monika Navickienė ir Laurynas Kasčiūnas 2018 m. gegužę įregistravo įstatymų projektų paketą, kurių tikslas – remti vaikus auginančias šeimas ir paskatinti apsisprendimą susilaukti daugiau vaikų. Vienas iš įstatymų projektų, kuriuo buvo siūlomos pataisos, leidžiančios vaiko priežiūros bei motinystės atostogų išėjusiems tėvams dirbti darbą iki 20 valandų per savaitę neprarandant pajamų, šiandien Seime buvo atmestas valdančiųjų balsais.

„Seimo daugumos ir Vyriausybės atstovai nevengia kalbėti apie tragišką Lietuvos demografinę situaciją, kuri žvelgiant į ateitį taps vis aštresnė. Nors šios problemos iškėlimas į viešumą yra sveikintinas, tačiau liūdna, kad net tokiais svarbiais klausimais, kur yra abipusis pritarimas nepavyksta pasiekti galutinio susitarimo. Priminsiu, kad pats Saulius Skvernelis rinkimų į Lietuvos Respublikos Prezidentus metu buvo iškėlęs tokią idėją – leisti mamoms dirbti pirmais motinystės metais“, – teigia Seimo narys L. Kasčiūnas.

„Nenoras kurti šeimas susijęs su ekonominiu neapibrėžtumu, kai gyventojai nesijaučia tikri dėl pakankamų pajamų ir su nepakankamomis galimybėmis derinti vaikų priežiūrą ir profesinę veiklą. Turint omenyje, kad Lietuva menkai remia šeimas, neužtikrina jų finansinio saugumo ir, pagal dabartinius įstatymus, trukdo joms pačioms užsidirbti, egzistuojanti situacija skatina ne aktyvų tėvų įsitraukimą į vaikų auklėjimą, o veikiau šeimų apsisprendimą neturėti vaikų. Deja, bet šiandien ir vėl nepasinaudojome galimybe padidinti šeimų gerovę“, – sako M. Navickienė.

Seimas šiandien atmetė Lauryno Kasčiūno ir Monikos Navickienės siūlytą Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo projektą, kuriuo buvo siekiama leisti vaiko priežiūros bei motinystės atostogų išėjusiems tėvams dirbti darbą iki 20 valandų per savaitę neprarandant pajamų. Šiomis pataisomis buvo siekiama panaikinti dabartinių įstatymų sukurtas nepagrįstas kliūtis šeimoms gauti papildomų pajamų.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-08 12:17
   Monika Kutkaitytė