Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Menkių žvejyba Baltijos jūroje kitąmet uždrausta – kokia Lietuvos valdžios pozicija?“

2019 m. spalio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

ES Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrai šią savaitė sutarė, kad atsižvelgiant į mokslininkų rekomendacijas ir Europos Komisijos siūlymą nuo sausio 1 d. Baltijos jūroje ir verslinė, ir mėgėjišką menkių žvejybą bus visiškai uždrausta. Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas, liberalas Simonas Gentvilas sveikina pauzę menkių žvejyboje, bet klausia žemės ūkio ministro dėl kompensacijų uždraudus mėgėjišką žvejybą.  

„Sveikintina, kad Europos vadovai išgirdo apie mokslininkų metai iš metų trimituotą itin prastą Baltijos jūros žuvų rūšių būklę ir ėmėsi draudimų žuvies ištekliams atstatyti.  Blogiau yra tai, kad šalies valdžia turinti galių priimti vienokius ar kitokius sprendimus, kurie lemia Lietuvos žuvininkystės ir su juo susijusių verslų bei čia dirbančių žmonių ateitį, nepasivargina su jais pasitarti ar bent jau jų informuoti. Panašu, kad taip nutiko ir šįkart – kuomet šalies žvejai mėgėjai vos keliems mėnesiams iki sprendimo įsigaliojimo sužinojo, kad kitąmet nebegalės gaudyti vertingiausios Baltijos jūros žuvies“, - teigia Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas, liberalas S. Gentvilas.  

Atsižvelgdamas į tokią krizinę situacija, parlamentaras oficialiai kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją, prašydamas paaiškinti, kokios pozicijos svarstant šį klausimą ES Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje laikėsi Lietuvos atstovai, taip pat, ar ji buvo derinta su Baltijos jūroje žvejojančiomis Lietuvos žvejų mėgėjų asociacijomis.   

„Europos Komisija planuoja mokėti kompensacijas verslinės žvejybos atstovams dėl menkių žvejybos uždraudimo. Deja, panašu, kad mūsų šalies žvejai mėgėjai greičiausiai nepateks nei į europinių, nei į mūsų šalies pareigūnų dėmesio lauką. O juk tai ne vien žvejai, bet ir jų laimikių dėka plėtojamas įvairiapusis verslas priekrantėje, ypač svarbus Klaipėdai ir Palangai“, – pastebi Seimo narys S. Gentvilas. 

Kaip pranešė Žemės ūkio ministerija, šią savaitę vykusioje ES Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje buvo pasiektas politinis sutarimas pagal kurį Lietuvai rytinės Baltijos jūros dalies menkių tikslinei ir mėgėjų žvejybai neskiriama nė vienos tonos. Siekiant išvengti rytinių menkių priegaudos, kitais metais nuo gegužės iki rugpjūčio mėn. pabaigos bet kokių išteklių žvejyba pagrindinėse menkių neršto teritorijose bus draudžiama. Centrinio Baltijos jūros baseino strimelių žvejybos galimybės Lietuvai mažinamos 10 proc., šprotų mažinamos 22 proc., centrinio Baltijos jūros baseino lašišų mažinamos 5 proc., vakarinės Baltijos jūros dalies menkių mažinamos 60 proc., taip pat įvedami žvejybos draudimai ir ribojimai žuvų neršto metu.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys,

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 69842168, el. p.  [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-16 14:13
   Rūta Mensonaitė