Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: parlamentaras kreipėsi į generalinį prokurorą dėl piliečių prašymų ignoravimo

2019 m. spalio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

         

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį dėl pastaruoju metu padaugėjusių žiniasklaidos pranešimų apie tai, kad atsakingi Generalinės prokuratūros prokurorai ignoruoja Rusijos Federacijos persekiojamų Lietuvos Respublikos piliečių, esančių kitose Europos Sąjungos valstybėse, prašymus, nors Europos Teisingumo Teismas yra pareiškęs, kad bet kuri ES valstybė gali įsiterpti į trečiosios valstybės inicijuotą ekstradicijos procesą, perimdama arba pati pradėdama ekstradicijos prašymuose nurodytų nusikaltimų tyrimą.

„Tokia pozicija sudaro sąlygas Rusijai netrukdomai persekioti Lietuvos Respublikos piliečius ne tik už kriminalinio pobūdžio nusikaltimus, bet ir sėkmingai vykdyti politiškai motyvuotą jų baudžiamąjį persekiojimą“, – teigia Seimo narys L. Kasčiūnas.

Parlamentaras generalinio prokuroro prašo atsakyti, kiek kartų Lietuvos Respublikos piliečiai arba Europos Sąjungos valstybių narių kompetentingos institucijos kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymais arba paklausimais dėl galimo Rusijos Federacijos vykdomo Lietuvos Respublikos piliečių baudžiamojo persekiojimo perėmimo į Lietuvos jurisdikciją. Taip pat prašoma pateikti informaciją apie priimtus sprendimus ir teiraujamasi, kas konkrečiai tokius sprendimus priėmė.

Seimo narys taip pat siekia išsiaiškinti, ar yra pasitaikę atvejų, kai Lietuvos Respublikos piliečių pagalbos prašymus atsakingi Generalinės prokuratūros prokurorai persiųsdavo Rusijos Federacijos arba/ir Baltarusijos Respublikos teisėsaugos institucijoms, ar pasiūlydavo Lietuvos Respublikos piliečiams patiems kreiptis į šias jų baudžiamąjį persekiojimą vykdančios Rusijos ar Baltarusijos institucijas.

„Taip pat svarbu suprasti, ar Lietuvos generalinė prokuratūra vertina Rusijos Federaciją ir Baltarusijos Respubliką kaip teisinės valstybės principus atitinkančias valstybes, kur tinkamai užtikrinama asmens teisė į teisingą teismą ir sąžiningą teismo procesą bei nešališką ir nepriklausomą ikiteisminį tyrimą“, – kreipimąsi komentavo L. Kasčiūnas.

L. Kasčiūnas tikisi, kad nustačius galimus Lietuvos Respublikos piliečių teisių ir interesų pažeidimus, generalinis prokuroras inicijuos atsakingų prokurorų veiklos tarnybos vertinimą.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-17 11:19
   Monika Kutkaitytė