Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių M. Navickienės ir L. Kasčiūno pranešimas: „Išmokos studijuojančioms mamoms bus mokomos iki kol vaikui sukaks dveji metai“

2019 m. spalio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimas priėmė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių Monikos Navickienės ir Lauryno Kasčiūno inicijuotas Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo 2020 m. sausio 1 d. nustatyti ilgesnį išmokos vaiko priežiūrai mokėjimo laikotarpį besimokančiam ar studijuojančiam asmeniui.

Iki šiol studijuojančioms mamos, kurios neturi teisės gauti vaiko priežiūros išmokos, studijų laikotarpiu ir 12 mėnesių po studijų baigimo būdavo mokama 6 BSI (228 eurų) iki vaikui sukaks vieneri metai. Dabar tokia išmoka bus mokama iki vaikui sukaks dveji metai.

„Smagu, kad šiandien Seimas žengė žingsnelį sustiprinantį studijuojančių mamų socialinį saugumą. Šiandien Seimas priėmė mūsų su Monika Navickiene teiktas Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis pratęsiamas išmokų mokėjimas ir užtikrinama, kad studijuojančių tėvų vaikai būtų finansiškai apsaugoti ne mažiau negu socialiniu draudimu apdraustų ir motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmokas gaunančių tėvų vaikai“, – teigia Seimo narys L. Kasčiūnas.

„Studentams, kuriems yra likę daugiau nei vieneri metai iki studijų baigimo ir kurie negauna pakankamos paramos iš šeimos, nėštumas reiškia didelius finansinius sunkumus ateityje. Atsižvelgdami į sudėtingą šių šeimų situaciją siekėme, kad būtų patvirtinti pakeitimai ir vietoj išmokos mokėjimo iki vaikui sukanka vieneri metai, mokėti šią išmoką iki pradėtos profesinio mokymo ar studijų programos pabaigos, jeigu mokslo ar studijų baigimo metu vaikui yra ne mažiau kaip dveji metai, arba iki vaikui sukaks dveji metai, jeigu mokslo ar studijų baigimo metu motina yra nėščia. Džiaugiuosi, kad Seimas pritarė šiam projektui, kuris leidžia studentiško amžiaus tėvų vaikus socialiai apsaugoti ne mažiau negu socialiniu draudimu apdraustų ir išmokas gaunančių tėvų vaikus”, – sako M. Navickienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-17 13:57
   Rūta Mensonaitė