Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas vyksta į Strasbūrą – dalyvaus Europos valstybių parlamentų pirmininkų konferencijoje

2019 m. spalio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien, spalio 23 dieną, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis vyksta į Strasbūrą (Prancūzija), kur dalyvaus Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) organizuojamoje tradicinėje Europos valstybių parlamentų pirmininkų konferencijoje.

Parlamento vadovas konferencijoje skaitys pranešimą tema „Mūsų bendri Europos namai“ – ateinantys 70 metų“.

„70 metų ši organizacija kūrė darną – bendromis vertybėmis ir tikslais pagrįstą filosofiją. Ši darna pradeda irti iš vidaus. Ir tai yra didžiausias mūsų visų, esančių Europos Taryboje, iššūkis ateičiai“, – sako Seimo Pirmininkas, akcentuodamas, kad Europa gali ir turi būti vientisa ir laisva.

Seimo Pirmininkas kalbės ir apie Rusijos grąžinimą į ETPA, negatyvias to pasekmes, mat priežastys, dėl kurių ji buvo pašalinta, nėra panaikintos.

Ukrainos sprendimą dėl šios priežasties nedalyvauti ETPA rudens sesijoje Seimo Pirmininkas Strasbūre aptars susitikime su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Dmytro Razumkovu.

Vizito metu taip pat yra numatytas parlamento vadovo vadovaujamos delegacijos susitikimas su Europos Žmogaus Teisių Teismo pirmininku Linu Aleksandru Sicilianu (Linos-Alexandre Sicilianos), teisėju Egidijumi Kūriu, registraru Roderiku Lideliu (Roderick Liddell).

 

Konferencijos dalyviai – 47 Europos Tarybos valstybių narių parlamentų pirmininkai, parlamentų pirmininkai iš valstybių, turinčių ETPA stebėtojo ir partnerio statusą, taip pat tarptautinių parlamentinių asamblėjų vadovai. Pirmoji tokia konferencija buvo organizuota 1975 m. Renginys vyksta kas dvejus metus pakaitomis Strasbūre arba Europos Tarybos valstybės narės sostinėje.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected]

 

 

 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-23 13:43
   Asta Markevičienė