Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario M. Puidoko pranešimas: parlamentaro globotame renginyje paminėtas 100 metų Vilijampolės prijungimas prie Kauno

2019 m. spalio 31d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Spalio 31 d. vyko renginys, skirtas Vilijampolės prijungimo prie Kauno 100-osioms metinėms paminėti. Jį organizavo „Akademinės kūrybinių iniciatyvų dirbtuvės“, „Debesų autobusas“ ir etninio paveldo bendruomenė „Kauno Veršva“. Renginio globėjas –Seimo narys Mindaugas Puidokas.

 

 

Lygiai prieš 100 metų, 1919 m. Vilijampolė buvo prijungta prie Kauno miesto. Sujungus Vilijampolę su Kaunu situacija išties labai pasikeitė. Šiai gyvenvietei tapus laikinosios sostinės dalimi, per pastarąjį šimtmetį buvo galima pastebėti įvairių pokyčių tiek visuomenės gyvenime, tiek ir pastatų architektūroje. Žmonės pasidarė labiau miestietiški, ėmėsi kurtis kolektyvinės organizacijos, tuo pačiu keitėsi ir gyventojų gyvenimo būdas. 1929 m. buvo atidarytas Petro Vileišio tiltas per Nerį, kuris skatino dar glaudesnį Kauno miesto ir Vilijampolės bendradarbiavimą kuriant ir plečiant miestą. Per Antrąjį pasaulinį karą Vilijampolėje buvo įkurtas žydų getas ir koncentracijos stovykla, tad karo laikotarpiu daugybė ten gyvenusių žydų buvo iššaudyta arba išvežta į koncentracijos stovyklas.

 

 

Daug mačiusi ir ištvėrusi šiandieninė Vilijampolė po truputį bunda ir žadina savo gyventojus būti aktyviais visuomeninės veiklos dalyviais. Čia vyksta gausybė renginių vaikams, jaunimui ir senjorams, rengiamos parodos, veikia mokyklos, darželiai, kurie ugdo sąmoningus ir Kauną mylinčius piliečius. Ne išimtis yra ir šio renginio globėjas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Mindaugas Puidokas. Visa jo vaikystė prabėgo būtent Vilijampolėje, kur jis užaugo ir praleido turbūt gražiausius savo gyvenimo metus.

 

 

Labai džiugu, kad šiandien mes galime didžiuotis tokiu gražiu ir klestinčiu Kauno mikrorajonu, o taip pat turime puikią progą švęsti ir džiaugtis šiomis metinėmis. Šventė buvo pradėta 11 val. iškilmingomis Šv. Mišiomis Kauno Šv. Juozapo (Vilijampolės) bažnyčioje. Po Šv. Mišių miestelėnai ir svečiai turėjo galimybę dalyvauti ekskursijoje autobusu po Vilijampolės seniūniją. Dideliam dalyvių susižavėjimui buvo aplankyti visi svarbiausi Vilijampolės objektai, pradedant obelisku ,,Perkūno žirgai“ ir baigiant Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla. Ekskursiją vedė gidas R. Kaminskas, kurio istorijos ir pasakojimai apie kiekvieną iš objektų privertė klausytis su dideliu susidomėjimu. Šventė baigėsi parodos ,,Žydų narsuoliai kovose už Lietuvos laisvę“ pristatymu. Visi šventės dalyviai buvo labai patenkinti ir džiaugėsi, kad turėjo nuostabią galimybę dar iš arčiau susipažinti su Vilijampolės istorija ir kartu su visais paminėti 100-ąsias prijungimo prie Kauno miesto metines.

Seimo nario M. Puidoko asmeninio archyvo nuotraukos

 

Kontaktams:

Mindaugas Puidokas

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas,

Žmogaus teisių komiteto narys

Tel. (8 5)  239 6625

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-31 14:33
   Eglė Saulė Trembo