Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: „Nešvari“ elektra yra viso Baltijos regiono nacionalinio saugumo klausimas“

2019 m. lapkričio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Šiandien, lapkričio 4 dieną, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Lietuvoje viešinčia Norvegijos Karalystės Ministre Pirmininke Erna Solberg. Pokalbio metu parlamento vadovas kalbėjo apie saugumo situaciją regione, pristatė Lietuvos poziciją dėl Astravo atominės elektrinės ir Rusijos grąžinimo į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją.

Susitikime su Norvegijos Karalystės premjere Seimo Pirmininkas sakė, kad šiuo metu trūksta suvokimo, kad Rusija kelia strateginę grėsmę. „Saugumo situacija Baltijos regione yra svarbi mums visiems. Būtina išlaikyti vienybę, palaikyti vieni kitus provokacijų akivaizdoje, laiku ir tinkamai reaguoti“, – sakė Viktoras Pranckietis.

Dėl Astravo atominės elektrinės parlamento pirmininkas akcentavo, kad projekto problemos turi būti sprendžiamos iki jėgainės veiklos pradžios, negali būti daromi jokie kompromisai saugos sąskaita. Lietuva siekia užtikrinti nuolatinę priežiūrą Europos Sąjungos lygiu ir reikalauti iš Baltarusijos įgyvendinti visas streso testų rekomendacijas.

Elektros importas iš nesaugios jėgaitės mažins atsinaujinančių energijos šaltinių plėtrą Baltijos valstybėse ir todėl dar labiau didins energetinį priklausomumą nuo trečiųjų šalių.

„Tokia prekyba „nešvaria“ – tai yra pagaminta nesilaikant tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos standartų – elektros energija iš esmės yra viso Baltijos regiono nacionalinio saugumo klausimas“, – susitikime su Norvegijos Ministre Pirmininke sakė Viktoras Pranckietis.

Parlamento pirmininkas taip pat priminė Lietuvos poziciją solidarizuojantis su Ukraina dėl Rusijos grąžinimo į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją. V. Pranckietis akcentavo, kad dvigubų standartų taikymas yra nepriimtinas, žinant, kad priežastys, dėl kurių Rusija buvo pašalinta iš organizacijos, neišnyko. Spalio pabaigoje Seimo Pirmininkas šią poziciją išdėstė Europos valstybių parlamentų pirmininkų konferencijoje Strasbūre. Jo kalbos metu Rusijos delegacija paliko salę.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis su Norvegijos Ministre Pirmininke taip pat kalbėjo apie šalių bendradarbiavimo svarbą, parlamentinio ryšio stiprinimą, politinių grupių bendravimą ir bendradarbiavimą, kaip svarbią dialogo formą,  leidžiančią išgryninti vertybes ir kartu siekti bendrų tikslų, svarbių mūsų regionui.

Susitikimo metu Seimo Pirmininkas dėkojo už Norvegijos parlamento nario, Kontaktinės grupės ryšiams su Baltijos šalimis „SOS Baltikum“ steigėjo, gero Lietuvos bičiulio Ingvaldo Asmundo Godalo (Ingvald Åsmund Godal) pagalbą atkuriant Lietuvos nepriklausomybę. Šiuo metu Seimo Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje (I r.) eksponuojama jam skirta paroda.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovė spaudai

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5) 239 6016

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-11-04 10:53
   Rimas Rudaitis