Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: parlamentaras siūlo Lietuvai eiti Estijos keliu, sudarant susitarimą su JAV dėl 5G ryšio tinklų saugumo

2019 m. lapkričio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

         

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį prašydamas vadovaujantis Estijos pavyzdžiu, apsvarstyti galimybę sudaryti analogišką susitarimą su JAV dėl 5G ryšio tinklų saugumo, kuris leistų užtikrinti, kad Lietuvoje plėtojant 5G ryšio infrastruktūrą dalyvautų tik transatlantinius saugumo kriterijus atitinkantys tiekėjai.

„Praėjusią savaitę Estijos Ministras Pirmininkas Juris Ratas (Jüri Ratas) ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) viceprezidentas Maikas Pensas (Mike Pence) pasirašė susitarimą dėl 5G tinklo saugumo, kuriuo faktiškai užkertamas kelias Kinijos „Huawei“ technologijų naudojimui Estijoje. Šiuo susitarimu Estijos vyriausybė patvirtino, kad plėtojant 5G ryšio tinklus laikysis bendrųjų saugumo principų. Šalis pažadėjo JAV atidžiai tikrinti 5G įrangos gamintojo galimybes paveikti vyriausybės veiklą“, – teigia L. Kasčiūnas.

Seimo narys primena, kad 2018 m. JAV Strateginių ir tarptautinių studijų centras paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, jog kompanijos „Huawei“ ir „ZTE“ buvo subsidijuojamos Kinijos vyriausybės tam, kad jos įgytų ne tik stiprias pozicijas rinkoje, bet ir žvalgybinį pranašumą. Tai leidžia joms savo produkciją pardavinėti už mažesnę kainą. Pavyzdžiui, „Huawei“ įranga kainuoja maždaug 20–30 proc. mažiau nei kitų konkurentų siūlomi technologiniai produktai, kompanija užsienio klientams siūlo palankias išperkamosios nuomos sąlygas. Ataskaitoje taip pat pažymima, kad „Huawei“ vadovybė turi glaudžius ryšius su Kinijos žvalgybos tarnyba.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-11-05 12:31
   Monika Kutkaitytė