Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojo J. Razmos pranešimas: „Dėl galimai neteisėto mokestinių įstatymų priėmimo – kreipimasis į etikos sargus“

2019 m. lapkričio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma TS-LKD frakcijos vardu kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl galimai neteisėto mokestinių įstatymų projektų svarstymo.

Seimo narys komisijos prašo pateikti išvadą, ar nauji mokesčių įstatymų – Motorinių transporto priemonių pirmos registracijos ir Finansų rinkos dalyvių mokesčio – projektai, kurių įsigaliojimas numatytas 2020 m. sausio 1 d., nepažeidžia Teisėkūros pagrindų įstatymo.

Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo 20 straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad „mokesčių įstatymai, nustatantys naujus mokesčius, naujus mokesčio tarifus, mokesčio lengvatas, sankcijas už mokesčių įstatymų pažeidimus arba iš esmės pakeičiantys apmokestinimo tam tikru mokesčiu tvarką ar apmokestinimo teisinio reglamentavimo bei taikymo principus, įsigalioja ne anksčiau kaip po šešių mėnesių nuo oficialaus paskelbimo dienos. Ši nuostata netaikoma su atitinkamų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymu susijusiems įstatymams“.

Parlamentaras J. Razma taip pat pažymėjo, kad dėl vieno iš teikiamų naujų mokesčių įstatymų – Finansų rinkos dalyvio mokesčio – Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė galimai viršijo savo įgaliojimus.

„Seimo Teisės departamentas savo išvadoje pažymėjo, kad Finansų rinkos dalyvių mokesčio projektas galimai prieštarauja Konstitucijai. Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) svarstė galimą prieštaravimą Konstitucijai ir komiteto nariai balsavo už teiginį, kad projektas prieštarauja Konstitucijai: „už“ balsavo vienas, kiti – susilaikė. Tuo remiantis TTK pirmininkė A. Širinskienė pateikė Seimui išvadą, kad projektas neprieštarauja Konstitucijai. Tačiau komiteto nariai nebalsavo už teiginį, kad projektas „neprieštarauja“ Konstitucijai. Todėl manome, kad komiteto pirmininkė viršijo savo įgaliojimus suformuodama ir pateikdama Seimui komiteto nuomonę“, – teigė J. Razma.

Seimo narys frakcijos vardu prašo komisijos išaiškinti, ar minėti įstatymų projektai gali įsigalioti ne anksčiau kaip po pusės metų nuo jų priėmimo, ir pateikti išvadą, ar TTK išvada dėl Finansų rinkos dalyvių mokesčio projekto pateikta teisėtai.

 

Kontaktams:

Seimo narys Jurgis Razma

Tel. (8 5) 239 6693

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-11-07 14:11
   Monika Kutkaitytė