Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnės V. Čmilytės-Nielsen ir frakcijos nario S. Gentvilo pranešimas: „Liberalai siūlo naikinti išimtį mokestinius įstatymus keisti kartu su biudžetu“

2019 m. lapkričio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas įregistravo Lietuvos teisėkūros pagrindų įstatymo pataisą, kuri neleistų trumpinti mokestinių įstatymų įsigaliojimo termino, jei pastarieji yra priimami kartu su valstybės biudžetu. Liberalų nuomone, universali 6 mėn. pereinamojo laikotarpio taisyklė, skirta naujų mokesčių įsigaliojimui, užtikrintų teisinį saugumą ir leistų verslui ir gyventojams pasiruošti naujai įvedamiems mokesčiams.

„Per 3 metus šis Seimas jau priėmė 1700 įstatymų – t. y. visų nepriklausomos Lietuvos parlamentų veiklos antirekordas. Vakarų Europos parlamentai vidutiniškai per kadenciją priima apie 5 kartus mažiau teisės aktų. Skuba ir gausa nėra kokybės atspindys. Dienos šviesą turi išvysti tik po išsamių diskusijų su visuomene ir suinteresuotomis grupėmis aptarti bei suderinti teisės aktai, kurių įgyvendinimui turi būti pasirengusi ir valdžia, ir žmonės“, – mano Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas.

Liberalų įsitikinimu, itin dažnas mokestinių įstatymų keitimas yra ydingas šalies ekonomikai, todėl Teisėkūros pagrindų įstatyme ir buvo nustatytas šešių mėnesių terminas iki pakeistų mokestinių įstatymų įsigaliojimo. Tiesa, tame pačiame įstatyme yra numatytos ir dvi išimtys, t. y. trumpesnis įsigaliojimo terminas, kai įstatymas priimamas su teikiamu biudžetu arba keičiami Lietuvos mokestiniai įstatymai dėl Europos Sąjungos teisės aktų įgyvendinimo.

„Problema ta, kad išimtis virto taisykle. O piktnaudžiavimas išimtimi, leidžiančia numatyto termino nesilaikyti priimant mokesčių įstatymus kartu su biudžetu, virto kasmetiniu ritualu“, – priduria Seimo narys S. Gentvilas.

Šalies verslui ypač neramu, kad valdantieji įprato iš esmės keisti mokestinę aplinką naudojantis biudžeto priėmimu. Todėl net 33 asociacijos ir organizacijos viešu laišku kreipėsi į šalies vadovus, reikalaudamos stabdyti šią ydingą praktiką. Nevyriausybinės organizacijos atkreipia dėmesį, kad 2009–2019 m. laikotarpiu pasinaudojant šia išimtimi buvo priimta daugiau nei 50 mokesčius didinančių pakeitimų. Tai reiškia, kad per itin trumpą laiką mokesčių mokėtojams reikėjo prisitaikyti prie mokesčių pakeitimų, kurie dažniausiai jiems buvo nepalankūs.

„Siūlydami panaikinti išimtį, kai mokestinių įstatymų įsigaliojimo terminas trumpinamas dėl to, kad jie yra priimami kartu su biudžetu, siekiame, kad nebūtų pažeidžiami teisėti gyventojų lūkesčiai. Štai net šiandien nepaisant to, kad Seimas kartą jau atmetė kontraversiškus planus plėsti nekilnojamojo turto bazę ar įvesti dar vieną mokestį automobilių savininkams, valdantieji ir toliau bando prastumti naujus mokesčius, kurie įsigaliotų vos už kelių mėnesių. Mūsų įsitikinimu, nenustačius protingo pereinamojo laikotarpio mokestinių įstatymų įsigaliojimui – pakertamas gyventojų pasitikėjimas valdžios sprendimais“, – teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė, Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

 

Daugiau informacijos:

Simonas Gentvilas

Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

 

Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė, Liberalų sąjūdžio pirmininkė

Mob. 8 698 42 268, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-11-07 14:26
   Monika Kutkaitytė