Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Liberalai siekia depolitizuoti urėdiją, uostą, Registrų centrą ir kelių priežiūros įmones“

2019 m. lapkričio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas po pateikimo pritarė liberalo Simono Gentvilo pataisoms dėl Valstybės (VĮ) ir savivaldybės įmonių (SĮ) depolitizavimo, kad būtų užtikrintas didesnis įmonių valdybų profesionalumas ir reikšmė.

„Šiandien valstybinių įmonių vadovai yra tiesiogiai pavaldūs ministrams, o ne profesionalioms valdyboms, kurios nepaisant savo aukšto profesionalumo yra tapusios „kavos gėrimo klubai“, nes neturi jokių galių. Siūlome įmonių valdybas įpareigoti rengti įmonių strategijas, atrinkinėti įmonių vadovus ir juos kontroliuoti. Tokiu būdu panaikinsime tiesioginį politinį valdymą tokiose strateginėse įmonėse, kaip urėdija, oro uostai, jūrų uostas ir Registrų centras“, – įsitikinęs Liberalų sąjūdžio frakcijos narys S. Gentvilas.

Teikiamu pataisomis siūloma valstybinių įstaigų sudaromoms valdyboms perleisti pagrindines funkcijas ir taip joms suteikti daugiau galių: sudaryti ir tvirtinti įmonės strategiją, metines ataskaitas, nustatyti pareigybes, į kurias darbuotojai būtų skiriami konkurso būdu, priimti sprendimus dėl įmonių filialų steigimo, tvirtinti bei atšaukti vadovus ir spręsti kitus įmonės įstatuose numatytus klausimus. Iki šiol šias funkcijas sprendė ministrai ir merai.

Įstatymo pakeitimas paliestų apie 18 valstybės įmonių, tarp kurių VĮ Lietuvos paštas, VĮ Registrų centras, VĮ Lietuvos oro uostai, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Lietuvai stojant į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją viena iš sąlygų buvo didinti valstybės valdomų įstaigų valdybų nepriklausomumą ir depolitizuoti tokių įmonių veiklą.

„Valstybės ir savivaldybės įmones būtina atskirti nuo politikos formavimo. Valstybinės miškų urėdijos ar Lietuvos pašto atvejai tik įrodo, jog neretai tam tikrų interesų vedini politikai priima sprendimus nebūtinai įsiklausę į visuomenės poreikius ir taip sutrikdo valstybės bei savivaldybės įmonių sklandų veikimą. Valstybės interesas turi būti sustabdyti bet kokį politinės galios išnaudojimą“, – teigė parlamentaras Simonas Gentvilas.

 

Daugiau informacijos:

Simonas Gentvilas

Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 42 168, el. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-11-07 15:17
   Monika Kutkaitytė