Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Širinskienės pranešimas: „Turėtų būti didinamas antstolių veiklos skaidrumas“

2019 m. lapkričio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė registravo Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama užtikrinti didesnį antstolių veiklos skaidrumą.

„Antstoliai vykdo valstybės pavestas funkcijas, jų paslaugų teikimo ir mokėjimo už jas asmenys (skolininkai) negali atsisakyti. Antstolių atlyginimo dydžiai ir jų apskaičiavimo taisyklės yra skelbiami viešai. Valstybės pareiga yra užtikrinti, kad antstolių veikla būtų skaidri ir teisėta, nebūtų piktnaudžiaujama skaičiuojant vykdymo išlaidas ir atliekant vykdymo veiksmus. Antstolių įstatyme jau dabar yra nustatyta, kad teisę vykdyti antstolio veiklą įgiję asmenys deklaruoja savo ir šeimos narių turtą Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka, tačiau šios deklaracijos nėra viešos, jos neprieinamos visuomenei, nors viešasis interesas, įvertinus antstolių vykdomas jiems valstybės pavestas funkcijas, reikalauja kur kas didesnio viešumo. Būtent tai ir lėmė Teisės ir teisėtvarkos komiteto rengtuose  klausymuose priimtą sprendimą teikti Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pataisas ir nustatyti, kad antstolių, jų šeimos narių turto deklaracijos būtų skelbiamos viešai“, – sako Seimo narė Agnė Širinskienė.

Prievolė viešai skelbti antstolių ir jų šeimos narių turto deklaracijas įsigaliotų 2020 m. liepos 1 d. Įstatymo nuostatos būtų taikomos deklaruojant 2020 metų ir vėlesnių metų turtą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė

Agnė Širinskienė

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6683

   Naujausi pakeitimai - 2019-11-15 14:09
   Monika Kutkaitytė