Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės A. Kubilienės pranešimas: „Turime keisti medicinos klaidos kultūrą“

2019 m. lapkričio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo narė A. Kubilienė (Seimo narės A. Kubilienės patarėjos A. Ivanauskienės nuotr.)

 

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė lapkričio 29 d., penktadienį, 14 val. Seimo Baltijos Asamblėjos salėje (III r., 1 a.) organizuoja apskritojo stalo diskusiją „Apie mediko klaidos kultūros pokyčius“, skirtą pagalbos medikui, padariusiam netyčinę klaidą, sprendimo būdams aptarti.

Iki šiol medikai dažnai buvo linkę nuslėpti savo padarytas klaidas. Viena iš priežasčių – galiojusi tvarka, kuomet, teismui nustačius medicinos praktikos klaidas, buvo grėsmė prarasti mediko praktikos licenciją. Tai skatino gynybinę mediciną, perteklinių tyrimų ir kitų procedūrų skyrimą, siekiant apsisaugoti nuo galimų klaidų ir teisminių ginčų, todėl klaidos kartais likdavo neatskleistos ir neanalizuojamos jų priežastys.              

Nuo 2020 m. sausio 1 d. Lietuvoje bus pradėtas taikyti „žalos be kaltės modelis“, įteisintas Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisomis, priimtomis š. m. Seimo pavasario sesijoje, kuris iš esmės pakeis iki šiol galiojusią tvarką – pacientų sveikatai padaryta žala bus atlyginama iš specialaus fondo, nevertinant ją padariusio asmens sveikatos priežiūros specialisto kaltės. Tai sudarys sąlygas, skatinančias nebeslėpti  asmens sveikatos priežiūros specialistų klaidas ir imtis priemonių, kad jos nesikartotų.

„Žalos be kaltės modelis“ jau seniai veikia įvairiose užsienio šalyse. Jis sukurtas pasitelkiant aviacijoje įprastą praktiką – įvertinti ir detaliai išanalizuoti įvykusių aviakatastrofų priežastis ir pasimokyti iš kiekvienos klaidos, nes ją nuslėpus, ji vėl kartosis.

Mūsų visuomenė turi suprasti, kad medikas – taip pat žmogus, kuris dirbdamas kartais labai sudėtingomis sąlygomis, gali suklysti. Viena netyčinė klaida neturėtų nubraukti dažnai kelis dešimtmečius trunkančios sėkmingos profesinės veiklos.

Kokią pagalbą turime suteikti medikui, kad jis galėtų atsitiesti ir vėl dirbti? Reikėtų suprasti, kad tai nėra tik „patogumas“ medikui, bet tai yra būtina sąlyga, siekiant tobulinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir gerinti medikų bendruomenės psichologinį klimatą.

Diskusijoje kviečiami dalyvauti įvairių sričių medikai, gydymo įstaigų vadovai, psichologai, žurnalistai, gydytojų ir pacientų organizacijų atstovai. Jos metu bus pasidalinta nuomonėmis ir įžvalgomis apie dabar asmens sveikatos priežiūros įstaigose galiojančią klaidų vertinimo bei jų sprendimo tvarką ir apie galimus pokyčius šioje srityje, vadovaujantis gerosios užsienio praktikos pavyzdžiais.

Apskritojo stalo diskusija bus tiesiogiai transliuojama internetu ir Seimo „YouTube“ paskyroje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė

Laikinosios grupės „Už žmogaus gyvybę ir sveikatą nuo pradėjimo iki natūralios mirties“ pirmininkė

Asta Kubilienė

Tel. (8 5)  239 6737, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-11-19 09:02
   Monika Kutkaitytė