Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Mykolo Majausko pranešimas: „Nekilnojamojo turto mokestis neturi tapti našta vienišiems tėvams“

2019 m. lapkričio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seime skinantis kelią Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo (NTMĮ) pakeitimo projektui, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Mykolas Majauskas siūlo papildyti jį mokesčio lengvatomis tėvams, vieniems auginantiems vaikus.

Šiuo metu galiojantis reglamentavimas leidžia asmenims, auginantiems tris ir daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų, ir asmenims, auginantiems neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, nemokėti nekilnojamojo turto mokesčio už turtą, kurio vertė neviršija 286 000 eurų. Siūlomi NTMĮ pakeitimai šią ribą sumažintų iki 200 000 eurų.

Seimo nario pateiktas pasiūlymas leistų vienišiems tėvams, auginantiems vieną ar du vaikus, nemokėti nekilnojamojo turto mokesčio, jei šio turto vertė nesiekia 300 000 Eur, o vienišiems tėvams, auginantiems tris ar daugiau vaikų, taip pat neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų arba vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, ši riba būtų 400 000 eurų.

Pasak Mykolo Majausko, dabartiniu įstatymo projektu yra ne tik mažinama nekilnojamojo turto lengvata daugiavaikėms šeimoms, tačiau visiškai nėra įvertinti sunkumai, su kuriais gali susidurti dėl skyrybų ir bendrai turėto nekilnojamojo turto perėjimo vieno asmens nuosavybėn į mokesčio ribas pateksiančios šeimos, kuriose vaikas ar vaikai auga su vienu iš tėvų. Šiuo metu siūlomas mokesčio modelis taip pat nėra teisingas vienišų tėvų atžvilgiu, kadangi du dirbantys asmenys šeimoje kuria stabilesnę finansinę padėtį, nei tėvas ar mama, privalantys vieni išlaikyti vaikus, o jungtinės nuosavybės teise priklausančio nekilnojamojo turto vertė yra dalinama pagal savininkų kiekį.

„Sąlyginai didelės vertės nekilnojamasis turtas ne visuomet parodo asmens gaunamų pajamų lygį, dažnai toks turtas įgyjamas paėmus dideles paskolas, kurių padengimas, pavyzdžiui, skyrybų atveju, užtraukia milžinišką finansinę naštą, ypač auginant vaikus“, – savo siūlyme teigia Seimo narys M. Majauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mykolas Majauskas

Tel. (8 5) 239 6959

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-11-25 10:08
   Monika Kutkaitytė