Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio pranešimas: „Švietimui skirti pinigai neturi tapti pelno dalimi“

2019 m. lapkričio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seime buvo užregistruotas Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo bandoma užkirsti galimybę dalį valstybės švietimui skiriamų lėšų paversti pelnu.

Kai Lietuvoje karštligiškai ieškoma pinigų mokytojų atlyginimų kėlimui, taip pat mokyklų finansinei būklei gerinti, Švietimo įstatymas numato galimybę privačioms mokykloms iš valstybės biudžeto  gauti finansavimą. Dabartinis reglamentavimas leidžia net ir pelno siekiančioms privačioms mokykloms gauti lygiai tokį pačią pinigų sumą, skirtą mokinio krepšeliui finansuoti, kaip ir valstybinėms mokykloms. Viešosios įstaigos teisinę formą pasirinkusios nevalstybinės mokyklos susidariusį pelną privalo panaudoti veiklos gerinimui – sutaupytas lėšas vėliau naudoja mokyklos veikloje, tuo metu mokyklos, kurios registruotos kaip uždarosios akcinės bendrovės ar individualios įmonės, susidariusį pelną turi teisę panaudoti savininkų reikmėms. Tokia situacija neturi toliau tęstis.

Pastebėtina, kad priėmus teikiamas įstatymo pataisas sutaupytas lėšas būtų galima paskirstyti tarp valstybinių ir nevalstybinių pelno nesiekiančių mokyklų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skaičiavimais, kitais metais, finansuojant pelno siekiančias mokyklas, bus išleista iki 2,2 mln. eurų.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Remigijus Žemaitaitis

Tel. (8 5) 239 6972

El. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-11-25 11:04
   Monika Kutkaitytė