Seimo narės Agnės Širinskienės pranešimas: rengiama spaudos konferencija, skirta Turto civilinio konfiskavimo įstatymo patobulinimui pagal ES valstybių modelį
2019 m. gruodžio 4 d. pranešimas žiniasklaidai
Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka
Gruodžio 5 d., ketvirtadienį, 9 val., Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė dr. Agnės Širinskienė kviečia į spaudos konferenciją „Turto civilinio konfiskavimo įstatymo patobulinimai pagal ES valstybių modelį užtikrins organizuoto nusikalstamumo, korupcijos ir savanaudiškų nusikaltimų prevenciją“. Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus Lietuvos teisės instituto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Skirmantas Bikelis. Prelegentai apžvelgs ir pristatys Turto civilinio konfiskavimo įstatymo tikslą ir ypač patobulinimo projektą lyginant jį su pirmuoju variantu.
Spaudos konferencija vyks Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai).
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pradeda svarstyti komitete patobulintą Turto civilinio konfiskavimo įstatymo projektą ir jį lydinčius teisės aktus. Šio įstatymo tikslas yra organizuoto nusikalstamumo, korupcijos ir savanaudiškų nusikaltimų prevencija, neleidžiant nusikalstamą gyvenimo būdą gyvenantiems asmenims sukaupti didelės vertės turtą, kurio jie negali pagrįsti savo teisėtomis pajamomis, ir iš jo kurti savo gerovę.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė A. Širinskienė pažymi, kad turto civilinio konfiskavimo institutas yra žinomas Europos Sąjungos valstybėms narėms. Jis sėkmingai taikomas Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje ir kitur. „Pastebėtina, kad Lietuvoje nuo 2016 m. sausio 1 d. iki 2018 m. gruodžio 31 d. Valstybinė mokesčių inspekcija nustatė ir teisėsaugai perdavė informaciją apie 51 galimai neteisėto praturtėjimo atvejį. Minėtais atvejais nustatyta daugiau nei 16 mln. eurų turto vertė, kurio įsigijimui pagrįsti asmenims galimai trūko teisėtų pajamų. Taigi problema su turtu, kurio asmenys negali pagrįsti teisėtomis pajamomis, yra akivaizdi. Dėl to turime ieškoti naujų, lanksčių ir greitai pritaikomų mechanizmų, kurie leistų nusikalstamą gyvenimą gyvenantiems asmenims realiai pajusti, kad pelnytis kitų sąskaita jie daugiau negalės. To vedini komitete kūrėme aiškiai apibrėžtą, operatyviai pritaikomą mechanizmą, kuris nustatytų tiek institucijų teises ir pareigas, tiek ir užtikrintų tai, kad turtas nebus išslapstytas, o taip pat leistų asmeniui, kurio atžvilgiu vykdomas turto tyrimas, teikti paaiškinimus ir realizuoti kitas jo, kaip žmogaus, teises“, – sako A. Širinskienė.
Daugiau informacijos:
Agnė Širinskienė,
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė
El. p. [email protected], tel. (8 5) 239 6683
Jolanta Anskaitienė