Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Aistės Gedvilienės pranešimas: „Dėl įtarimų keliančio Mariaus Jovaišos laimėto konkurso – klausimai Viešųjų pirkimų tarnybai“

2019 m. gruodžio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl Lietuvos nacionalinio kultūros centro (LNKC) rengto viešojo pirkimo konkurso tautiniam kostiumui populiarinti atitikimo įstatymui.

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad 2019 m. liepą verslininko, fotografo ir „Neregėtos Lietuvos“ autoriaus Mariaus Jovaišos įmonė „Unseen Pictures“ laimėjo LNKC konkursą tautinio kostiumo populiarinimui. Sutarties vertė – beveik 43 tūkst. eurų.

Konkurso reikalavimuose nurodyta, kad konkurse dalyvauti gali „visuomenei žinomas ir pripažintas“ fotografas, jis turi būti publikavęs „fototiražinių leidinių“, surengęs ne mažiau nei tris autorines parodas, publikavęs bent vieną 100 tūkst. vartotojų pasiekusią žinutę, turėti ne mažiau nei 10 tūkst. sekėjų“.

„Tokios konkrečios konkurso sąlygos apriboja galimybes dalyvauti didelei daliai Lietuvoje dirbančių fotografų ir kelia įtarimus, kad sąlygos buvo parengtos konkrečiam numatytam laimėtojui. Todėl kreipiuosi į Viešųjų pirkimų tarnybą prašydama išaiškinti, ar šio konkurso sąlygos ir reikalavimai nėra per daug konkretūs, siauri ir atitinkantys tik vieno asmens ir jo įmonės galimybes dalyvauti konkurse ir ar nebuvo pažeisti lygiateisiškumo, nediskriminavimo, skaidrumo ir kiti principai, numatyti Viešųjų pirkimų įstatyme. Kartu prašau atsakyti, ar konkurse dalyvavo daugiau pareiškėjų, kurie atitiko konkurso sąlygas, ar tik vienas M. Jovaiša – Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko sūnus, kuris savo įmonėje rinkiminiu laikotarpiu buvo įdarbinęs premjero Sauliaus Skvernelio rinkimų kampanijos komandą“, – teigė A. Gedvilienė.

Primename, kad Viešųjų pirkimų įstatymo 17 straipsnis nurodo pagrindinius konkursų principus: „Perkančioji organizacija užtikrina, kad vykdant pirkimą būtų laikomasi lygiateisiškumo, nediskriminavimo, abipusio pripažinimo, proporcingumo, skaidrumo principų.“

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Aistė Gedvilienė

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-01-29 14:10
   Rimas Rudaitis