Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Algirdo Butkevičiaus pranešimas: „Ar ir vėl socialinę atskirtį mažinsime tik skambiais, bet neišpildytais pažadais?“

2019 m. gruodžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo nario Algirdo Butkevičiaus pranešimas: „Ar ir vėl socialinę atskirtį mažinsime tik skambiais, bet neišpildytais pažadais?“

 

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas šiandien pritarė Vyriausybės pasiūlymui dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiavimo, kurio esmė – nuo kitų metų NPD didinti ne iki 400 eurų, kaip kad numatyta pagal pernai įvykdytą mokesčių reformą (1 pav. – mėlyna spalva), o tik iki 350 eurų (1 pav. – raudona spalva).

 

1 pav. Algos į rankas padidėjimas pagal skirtingus scenarijus (Finansų ministerijos duomenys)

 

„Labai apmaudu, kad Komiteto ir Vyriausybės sprendimas smogia uždirbantiems mažiausiai. Minimalią algą ir kiek daugiau uždirbantys gyventojai vietoj valdančiųjų pažadėto 20 eurų padidėjimo kitąmet sulauks dvigubai mažiau – tik 10 eurų, 1000 eurų uždirbantys vietoj papildomų 18 eurų sulauks irgi tik 10 eurų. Tuo tarpu daugiau uždirbantys neigiamo poveikio beveik nepajus – 2000 eurų algą gaunančiam gyventojui numatomas 6 eurų padidėjimas vietoj 8 eurų. O labiausiai išloš uždirbantys apie 2600 eurų, nes jiems siūloma atseikėti net daugiau nei buvo pažadėta“, – stebisi A. Butkevičius.

Anksčiau Komitetas buvo pritaręs Algirdo Butkevičiaus pasiūlymui, kad NPD būtų didinamas taip, kaip ir planuota – iki 400 eurų, tačiau jo taikymo lubos 2020 metais būtų nuleistos nuo 2 vidutinių šalies darbo užmokesčių (VDU) iki 1,5 VDU. Pagal A. Butkevičiaus pasiūlymą labiausiai laimėtų mažiausias pajamas gaunantys gyventojai (1 pav. – žalia spalva), o poveikis valstybės finansams būtų toks pats, kaip ir Vyriausybės pasiūlytu atveju.

„Kadangi įvyko tai, ko ir buvo galima laukti – paaiškėjo, kad valstybė neturi finansinių galimybių finansuoti pažadėto NPD didinimo – aš pasiūliau finansavimo sumažėjimą amortizuoti daugiau uždirbančiųjų sąskaita. Mano pasiūlytas variantas buvo palankus net 811 tūkstančių gyventojų, uždirbančių iki 1100 eurų, jiems būtų beveik išlaikytas pažadėtas pajamų padidėjimas, nepaisant sumažėjusių valstybės finansinių galimybių. Tačiau mano pasiūlymo oponentai labiau rūpinasi 230 tūkstančiais didesnių pajamų gavėjais. Mano oponentams pasirodė nepriimtina, kad pagal mano pasiūlymą uždirbantieji kiek daugiau nei 1500 eurų gautų 2 eurais mažiau, o labiausiai nukentėtų uždirbantys 2000 eurų, nes jie netektų „net“ 12 eurų... – aiškina parlamentaras. – Aš neturiu jokių abejonių, kam labiau reikia tų 10 ar 12 eurų: tiems, kurie uždirba 2000 eurų, ar tiems, kurie uždirba 600 eurų. Tačiau Vyriausybė ir didesnė dalis Komiteto narių turėjo kitokį atsakymą. Matyt, ir toliau socialinę atskirtį mažinsime tik skambiais, bet neišpildytais pažadais.“

Galutinį sprendimą dėl NPD skaičiavimo tvarkos dar turi priimti Seimas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Algirdas Butkevičius

Mob. 8 698 42 665

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-12-11 13:15
   Monika Kutkaitytė