Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Dainiaus Kreivio pranešimas: parlamentaras dėl su Kinija susijusių įmonių veiklos Lietuvos energetinėje sistemoje kreipėsi į premjerą ir energetikos ministrą

2019 m. gruodžio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Dainius Kreivys dėl su Kinijos Liaudies Respublika susijusių įmonių veikimo Lietuvos energetikos sistemoje kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį ir energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną. Parlamentaras prašo pateikti atsakymą, koks yra Energetikos tinklų instituto vaidmuo, rekonstruojant elektros infrastruktūros objektų projektus Lietuvoje.

Gruodžio 12 d. Lietuvos nacionalinis transliuotojas interneto tinklalapyje paviešino tyrimą dėl su Kinija susijusių įmonių veikimo Lietuvos energetinėje sistemoje. Kaip teigiama tyrime, Energetikos tinklų institutas, priklausantis Kinijos bendrovei „North China Power Engineering“, dalyvauja daugelyje Lietuvos energetinės infrastruktūros projektų. 2016–2017 m. Energetikos tinklų institutas buvo susijęs su 23 projektais Lietuvoje.

 „Turime suvokti visus šiuos faktus. Valstybinės Kinijos bendrovės dukterinės įmonės veikia Lietuvos strateginiuose objektuose, tokiuose kaip Utenos–Ignalinos mazgas. Maža to, per teismus ši bendrovė bandė blokuoti Alytaus pastotės rekonstrukciją, kuri yra būtina avariniam susijungimui su Lenkija ir pagalbos gavimui iš jos. Ir ši bendrovė yra prileidžiama prie daugelio Lietuvai strategiškai svarbių energetikos objektų“, – teigė D. Kreivys.

Parlamentaras kreipimesi į S. Skvernelį ir Ž. Vaičiūną taip pat klausia, ar prieš suteikiant jai galimybę veikti energetinės infrastruktūros projektuose įmonė buvo patikrinta pagal galiojančius teisės aktus. „Be išsamių nacionalinio saugumo grėsmių įvertinimo tokios įmonės prileidžiamos prie strateginių objektų. Europos Sąjungos politiniu lygmeniu vis labiau akcentuojamas Kinijos dėmesys investicijoms į šalių kertinius strateginės infrastruktūros objektus – jūrų, oro uostus, atomines jėgaines, elektros infrastruktūrą. Dar svarbiau, kad konkrečiai šis atvejis liečia Astravo AE klausimą. Juk būtent tyrime minima Kinijos „North China Power Engineering“ vykdo Baltarusijos atominės energijos tinklo atnaujinimo projektą. Paprastai tariant, šiuo projektu siekiama, kad Astravo AE galėtų tiekti elektrą tiek Baltarusijos vidaus rinkai, tiek eksportui į Lietuva ir per Lietuvą“,– teigė D. Kreivys.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Dainius Kreivys

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-12-12 14:36
   Monika Kutkaitytė