Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Lauryno Kasčiūno pranešimas. „Žodžio žmonės“ įsipareigojimų ugniagesiams neįvykdė: Seimas neskyrė papildomų lėšų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui“

2019 m. gruodžio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas nepritarė siūlymui skirti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (PAGD) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) būtiną papildomą 9 mln. eurų finansavimą darbo užmokesčiui ir 800 tūkst. eurų darbo saugos ir sveikatos priemonėms. Pritrūko tik vieno balso.

Seimo TS-LKD frakcijos nario Lauryno Kasčiūno teigimu, PAGD pareigūnų pareigybių koeficientų kėlimui ir motyvacijai, laikantis Vyriausybės įsipareigojimų, ir „Programos 1000“ įgyvendinimui ir sukomplektavimui buvo reikalinga skirti papildomai 9 mln. eurų. Tačiau Seimo valdantieji, nepritardami siūlymui skirti papildomų lėšų PADG, sulaužė savo duotą žodį įgyvendinti „Programą 1000“ ir didinti PAGD pareigūnų darbo užmokestį.

„Deja, bet toks požiūris ir žodžio nesilaikymas dar labiau demotyvuos dirbančius pareigūnus. Taip pat kyla grėsmė, kad PAGD neatlaikys konkurencijos ieškant ir kviečiant sveikus ir jaunus žmones ateiti į tarnybą. Šiuo metu Lietuvos PAGD pavaldžiose tarnybose trūksta 606 darbuotojų, apie 500 iš šių neužpildytų pozicijų yra tiesiogiai susijusios su incidentų likvidavimu. Dėl šios priežasties, dažnu atveju, nėra galimybės surinkti būtiną ugniagesių, vykstančių į gaisrus, skaičių komandose. Profesinių sąjungų duomenimis, į gaisrus ir gelbėjimo darbus vyksta du kartus mažesnis pareigūnų skaičius, nei priklausytų. Tokia padėtis kelia grėsmę dirbančių pareigūnų sveikatai ir gyvybei, taip pat gerokai apsunkina galimybes gaisrų metų efektyviai vykdyti pavestas funkcijas”, – apgailestavo Seimo narys.

Ugniagesių gelbėtojų darbo užmokestis yra mažiausias lyginant su kitų vidaus įstaigose dirbančių pareigūnų atlygiais. Pradedantis pareigūnas gauna apie 550 eurų „į rankas“.

 

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-12-17 14:33
   Jolanta Anskaitienė