Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Lauryno Kasčiūno pranešimas: „Švietimo, mokslo ir sporto ministerija griauna neformalaus vaikų švietimo sistemą“

2019 m. gruodžio 18 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

         

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į švietimo, sporto ir mokslo ministrą Algirdą Monkevičių dėl susidariusios situacijos neformalaus vaikų švietimo srityje.

 „Į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją dėl neformalaus vaikų švietimo (NVŠ) kreipiausi tris kartus. Siūliau ministerijai svarstyti galimybę NVŠ krepšelį skirti ne tik moksleiviams, bet ir ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie lanko neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimus. Taip pat siūliau skirti dvigubą NVŠ krepšelį vaikams, kurie lanko ne vieną, o du būrelius. Atkreipiau dėmesį ir į tai, kad šiuo metu NVŠ tikslinis finansavimas yra skiriamas tik iš Europos Sąjungos struktūrinių lėšų ir kad greitu metu Lietuva gali netekti teisės į struktūrinę Europos Sąjungos paramą. Todėl siūliau ieškoti lėšų valstybės biudžete NVŠ finansavimui ir tęstinumui užtikrinti“, – komentavo L. Kasčiūnas.

Seimo narys apgailestauja, kad nors ir ministerija žadėjo atkreipti dėmesį į esamas problemas ir gerinti NVŠ prieinamumą – niekas nebuvo daroma.

„2018 m. gautame ministerijos atsakyme į vieną iš raštų buvo teigiama, kad bus plečiama neformaliojo švietimo paslaugų įvairovė ir prieinamumas, nes lėšos pasieks kiekvieną šalies mokinį“. Tačiau dabar yra siūloma laikytis prieštaraujančio šiam teiginiui principo. Ministro pasirašytame įsakyme dėl NVŠ lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos yra numatytos nuostatos, kurios griaus tai, kas per pastaruosius kelerius metus yra pasiteisinę. Jau nekalbant apie tai, kad visiškai nebus išpildoma tai, kas buvo žadama. Įsakymas reglamentuoja, kad jei NVŠ lėšų yra mažiau nei vaikų, norinčių dalyvauti NVŠ programose, lėšos pirmiausia skiriamos vaikams, turintiems specialiųjų ugdymo poreikių, taip pat mokiniams, gaunantiems socialinę paramą arba turintiems teisę į socialinę paramą. Įsakymas taip pat reglamentuoja tai, kad finansuojant NVŠ programas prioritetas teikiamas programoms, skatinančioms gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentines veiklas“. Todėl sporto ir kultūriniai būreliai tampa antraeiliais“,teigia L. Kasčiūnas.

„Prašau ministerijos laikytis duoto žodžio ir įsipareigojimų. Ministerija pagaliau turi suprasti, kad NVŠ nebegali gyventi tik iš ES struktūrinių lėšų. Taip pat prašau imtis visų įmanomų priemonių, kad visiems vaikams būtų sudarytos vienodos sąlygos gauti neformaliam ugdymui skirtą finansavimą“, kreipimąsi komentavo Seimo narys.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected] 

   Naujausi pakeitimai - 2019-12-18 10:55
   Monika Kutkaitytė