Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Aistės Gedvilienės ir Pauliaus Saudargo pranešimas: „Dėl iki šiol neišaiškinto taršos atvejo Kaune – klausimai Aplinkos apsaugos departamentui“

2020 m. sausio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Aistė Gedvilienė ir Paulius Saudargas kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos dėl Girstupio upelio Kaune.

Į Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narius A. Gedvilienę ir P. Saudargą kreipėsi kauniečiai dėl Girstupio upelio, kurio didžioji dalis yra po žeme, o atviras jo ruožas stebimas Kaune esančiame Adomo Mickevičiaus slėnyje, taršos ir blogos vandens kokybės. Miestiečių teigimu, Girstupį teršia ne tik paviršiniai vandenys, bet ir privačių namų kvartalai, kitų pastatų savininkai, kurių nevalytos nuotekos galimai patenka į upelį.  Paslaptingos upelio taršos iki šiol niekas­ – nei savivaldybė, nei atsakingos institucijos – neišsprendžia, nors, anot kauniečių, tai vieša paslaptis, negana to, Girstupio upelis įteka į Nemuną, todėl galimai teršia ir šią didžiausią Lietuvos upę bei Kuršių marias.

Seimo nariai A. Gedvilienė ir P. Saudargas, reaguodami į viešojoje erdvėje prieinamą informaciją ir kauniečių skundus, kreipiasi į Aplinkos apsaugos departamentą prašydami atsakyti, kokie patikrinimai Girstupio upelio taršai nustatyti buvo vykdomi ir kokie pažeidimai užfiksuoti. Domimasi, kokios įmonės ar privatūs asmenys yra nustatyti kaip galimi teršėjai ir kas yra gavę baudas. Klausiama, kokių veiksmų buvo imtasi nustatytiems pažeidimams ir užfiksuotai taršai pašalinti. Galų gale teiraujamasi, kaip planuojama apsaugoti šį upelį nuo aplinkosauginių pažeidimų ir taršos ateityje.

„Kauniečiai jau ne vienus metus skundžiasi Girstupio upelio blogu kvapu ir vizualiai nešvariu vandeniu, dauguma yra girdėję apie nevalytų nuotekų išleidimą į jį, todėl svarbu kuo greičiau reaguoti ir gauti visus atsakymus, kad būtų rasti galimi teršėjai. Aiškėjant ekologiniams nusikaltimams, žmonės pradeda nepasitikėti aplinkos apsaugos sistema, todėl natūralu, kad kelia klausimus ir siekia apginti gamtą. Tai rodo, kad visuomenė yra pilietiška ir neabejinga aplinkos apsaugai ir kokybei, todėl turime siekti, kad jų skundai ir pateikiama informacija būtų išgirsta ir įvertinta“, – pažymėjo A. Gedvilienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Aistė Gedvilienė

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. Aiste.Gedviliene@lrs.lt

 

Seimo narys Paulius Saudargas

Tel. (8 5) 239 6352

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-01-14 14:02
   Monika Kutkaitytė