Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: „Diskriminuojančios Švietimo įstatymo nuostatos turi būti pakeistos“

2020 m. sausio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimas po pateikimo pritarė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Justo Džiugelio kartu su kolegomis parengto Švietimo įstatymo pakeitimo projektui, kurio tikslas – pakeisti diskriminuojančias dabar galiojančio įstatymo nuostatas ir suteikti visiems vaikams galimybę mokytis ir įgyti išsilavinimą pagal gebėjimus.

Jau kuris laikas kalbama apie tai, kad švietimas turėtų tapti prioritetine šalies sritimi, tačiau tai dar toli gražu nėra pasiekta. Ne veltui rengiamas partijų susitarimas dėl švietimo, kuriame taip pat kalbama ir apie siekį naikinti diskriminuojančią Švietimo įstatymo nuostatą, leidžiančią rūšiuoti vaikus. Tačiau laukti formalaus susitarimo pasirašymo nėra racionalu. Juolab, kad J. Džiugelio iniciatyva Seime jau prieš metus šia tema buvo pradėtos diskusijos su įvairiausių su švietimu susijusių sričių specialistais, buvo rengiami pasitarimai ir konferencijos, atsižvelgta į profesionalų įžvalgas. Šis įstatymo pakeitimo projektas buvo aptartas ir Prezidentūroje. Dabar jam po pateikimo pritarta ir parlamente.

„Pateiktas Švietimo įstatymo pakeitimo projektas sprendžia dvi didžiules problemas. Jis aktualus vaikams su negalia, sunkiau besiverčiančių šeimų atžaloms, nedidelių miestelių ugdymo įstaigų auklėtiniams, kurie negauna tinkamos pagalbos. Lygiai taip pat jis liečia ir nepaprastai gabius vaikus, kurių gabumams vystyti reikia taip irgi ypatingo ugdytojų dėmesio. Šias problemas gali išspręsti įtraukiojo švietimo sistema, – teigia J. Džiugelis. – Kitas ne mažiau svarbus aspektas – auganti visuomenės nelygybė, kurią nuolat, taip pat ir praėjusiais metais savo rekomendacijose, skirtose Lietuvai, ypač akcentavo įvairios tarptautinės organizacijos. Viena iš tos augančios visuomenės nelygybės priežasčių – prasta, pasenusi švietimo sistema, kuri neatliepia šiuolaikiškos visuomenės poreikių. Taigi, privalome nuo diskusijų pereiti prie konkrečių darbų. Vienas iš jų ir yra pateiktas Švietimo įstatymo pakeitimo projektas.“

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

   Naujausi pakeitimai - 2020-01-15 09:26
   Monika Kutkaitytė