Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Lauryno Kasčiūno pranešimas: parlamentaras prašo Lietuvos banko pateikti informaciją Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui apie bendrovę „Settek“

2020 m. sausio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

         

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Lietuvos banko valdybos pirmininką Vitą Vasiliauską ir Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydamas Lietuvos banko Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) pateikti visą turimą informaciją, susijusią su bendrovės „Settek“ vertinimu prieš jai išduodant sąlyginę elektroninių pinigų įstaigos licenciją ir primindamas premjerui Sauliui Skverneliui apie Vyriausybės nevykdomą įsipareigojimą dar 2018 m. parengti naują Lietuvos Respublikos ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo būtų nustatytos nacionalinės ribojančios priemonės užsieniečiams, kuriems uždrausta atvykti į Lietuvos Respubliką.

2020 m. sausio 21 d. žiniasklaidoje pasirodė publikacija apie tai, kad Lietuvos bankas, 2019 m. pabaigoje išdavė Lietuvoje įsteigtai bendrovei „Settek“ sąlyginę elektroninių pinigų įstaigos licenciją. Teigiama, kad ši bendrovė galės pradėti teikti paslaugas, kai tik pristatys su Lietuvos ar užsienio kredito įstaiga sudarytos sutarties kopiją, patvirtinančią, kad elektroninių pinigų turėtojų ir mokėjimo paslaugų vartotojų lėšos bus apsaugotos. „Settek“ akcijas valdo Jungtinėje Karalystėje licencijuota kompanija „Paymaster24 Ltd“. Vienintelis šios įmonės akcininkas yra Rusijos pilietis Vladimiras Šarko. Šis asmuo taip pat yra ir tarptautiniu mastu veikiančios bendrovės „WebMoney“ įkūrėjas. Todėl neabejotina, kad V. Šarko yra galutinis naudos gavėjas bendrovėje „Settek“.

2018 m. gegužės mėn. Ukraina įvedė sankcijas asmenims, susijusiems su Rusijos agresija prieš Ukrainą. Sąraše iš viso yra apie 400 Rusijos kompanijų. Viena iš jų – bendrovė „WebMoney“. Sankcijos pritaikytos ne tik V. Šarko įsteigtai bendrovei „WebMoney“, bet ir su ja susijusioms įmonėms: Jungtinėje Karalystėje registruotoms ar ten veikiančioms „WM Transfer Ltd“ ir „WebMoney Europe Ltd“, Rusijos „BMP Ltd“ ir „WebMoney.Ru Ltd“, taip pat Honkongo bendrovei „Amstar Holdings Limited“. Sankcijos taip pat draudžia interneto tiekėjams suteikti prieigą prie „WebMoney“ paslaugų. Savo ruožtu Ukrainos centrinis bankas uždraudė veikti mokėjimų įmonei „WebMoney.UA“, taip pat nutraukė ir su ja susijusios mokėjimo aptarnavimo įmonės „Paymaster LCC“ veiklą.

L. Kasčiūno teigimu, su bendrove, kuriai Ukraina taiko sankcijas, susijusi įmonė gauna licenciją vykdyti komercinę veiklą Lietuvoje. Toks žingsnis niekaip nedera su nuoseklia Lietuvos laikysena Ukrainos atžvilgiu. Šalis nuosekliai palaiko Ukrainą kovoje su Rusijos agresija, yra viena aktyviausių Ukrainos teritorinio vientisumo ir suvereniteto gynėjų tarptautinėje arenoje, įvedė nacionalines sankcijas už agresiją Kerčės sąsiauryje ir Juodojoje jūroje atsakingiems asmenims. Abi valstybės deklaruoja vienybę dėl Europos Sąjungos taikomų ekonominių sankcijų Rusijai pratęsimo. Todėl akivaizdu, kad Lietuvos bankas privalo atidžiau ir griežčiau tikrinti į Lietuvos finansinių paslaugų sektorių žengiančių investuotojų galutinius naudos gavėjus.

„Atsižvelgdamas į visa tai, prašau Lietuvos banko Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui pateikti visą turimą informaciją, susijusią su bendrovės „Settek“ vertinimu prieš jai išduodant sąlyginę elektroninių pinigų įstaigos licenciją“, – kreipimąsi komentavo Seimo narys.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-01-21 15:39
   Monika Kutkaitytė