Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojo Jurgio Razmos pranešimas: „Bandymai tildyti politinius oponentus – prieštarauja įstatymui“

2020 m. sausio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Vilius Semeška didele demokratijos pergale vadina Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą, kad Druskininkų savivaldybės tarybos daugumos priimtos tarybos veiklos reglamento nuostatos, ribojančios tarybos narių klausimų uždavimo (iki 30 sek.) ir pasisakymo (iki 1 min.) laiką – prieštarauja įstatymui.

„Šis galutinis ir neskundžiamas teismo sprendimas yra didelė pergalė užtikrinant pliuralizmo ir demokratijos raidą savivaldoje ir valstybėje“, – sakė TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas J. Razma.

Druskininkų savivaldybės tarybos opozicija ir jos tuometis lyderis Vilius Semeška kreipėsi į Seimo narį J. Razmą prašydamas įvertinti, ar savivaldybės daugumos, vadovaujamos mero R. Malinausko priimtos nedemokratinės tarybos veiklos reglamento nuostatos neprieštarauja įstatymui.

 Dar 2017 m. J. Razma kreipėsi į teismą prašydamas teismo įvertinti Druskininkų savivaldybės tarybos daugumos priimtus ribojimus, pažeidžiančius demokratijos principus.

 „Neabejojome, kad mero Ričardo Malinausko vadovavimo principai, siekiant užtildyti opoziciją, ribojant viešą diskusiją tarybos posėdyje, prasilenkia su Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymais. Tose savivaldybėse, kur tokios nuostatos taip pat įtvirtintos jų tarybų veiklos reglamentuose – privalės būti pakeista: Kaune, Panevėžyje ir t. t.“, – sakė buvęs Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijos lyderis V. Semeška.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija priėmė neskundžiamą sprendimą:

Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų 2017 m. gruodžio 7 d sprendimą panaikino ir priėmė naują sprendimą – pripažinto, kad Druskininkų savivaldybės tarybos 2011 m. rugpjūčio 30 d. sprendimu Nr. T1-115 patvirtinto Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento 101 punkto (Druskininkų savivaldybės tarybos 2017 m. gegužės 30 d. sprendimo Nr. T1-100 redakcija) nuostata „Klausimas turi trukti ne ilgiau kaip 30 sekundžių“ ir 102 punkto (Druskininkų savivaldybės tarybos 2017 m. gegužės 30 d. sprendimo Nr. T1-100 redakcija) nuostata „Tarybos narys savo vardu gali kalbėti iki 1 minutės, o tarybos daugumos, tarybos mažumos (opozicijos), frakcijos ar grupės vardu – iki 2 minučių“ prieštarauja Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 24 straipsnio 2 punktui.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Jurgis Razma

Tel. (8 5) 239 6693

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-01-30 15:18
   Monika Kutkaitytė