Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Paulės Kuzmickienės pranešimas: parlamentarė prašo Lino Kukuraičio nebedelsti ir imtis priemonių, sprendžiant mobingo problemą Lietuvoje

2020 m. vasario 4 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Paulė Kuzmickienė kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, kviesdama Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją nelikti nuošalyje, sprendžiant mobingo problemą Lietuvoje.

Pastaruoju metu Lietuvoje pasirodo vis daugiau pranešimų apie psichologinį vadovų smurtą prieš savo pavaldinius, vadinamąjį mobingą. Ypač aktuali ši problema – sveikatos priežiūros įstaigose. Praėjusiais metais Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninė neiškentęs tiesioginio vadovo mobingo nusižudė jaunas gydytojas.

„Šis tragiškas veiksmas paskatino ir kitus sveikatos apsaugos sistemos darbuotojus netylėti: prabilo įvairiose medicinos įstaigose dirbantis personalas nuo Panevėžio iki Klaipėdos. Keliaudama po Lietuvą, pati asmeniškai neoficialiai esu išgirdusi apie mobingo atvejus rajono ligoninėse. Visa tai byloja, kad problema yra labai plati ir todėl būtina imtis visų galimų priemonių užkirsti tokiems veiksmams darbo vietose, – teigia P. Kuzmickienė. – Pažymėtina, kad dar 2019 m. lapkričio 13 d. Lietuvos medikų organizacijos bendrai priėmė pareiškimą „Sveiki medikai – sveikesni pacientai“, prašydami valstybines institucijas imtis veiksmų. Todėl kviečiu Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją nelikti nuošalyje sprendžiant šią problemą. Tuo labiau, kad nemažai įrankių prieš mobingą yra būtent šios ministerijos žinioje.“

P. Kuzmickienė ministerijai siūlo imtis iniciatyvos kuo greičiau ratifikuoti Tarptautinės darbo organizacijos 2019 m. birželio 21 d. priimtą Konvenciją dėl smurto ir patyčių. Taip pat lygiagrečiai siūlyti įgyvendinti būtinus pakeitimus Lietuvos Respublikos teisės aktuose, kad būtų užtikrinta tinkama prevencija prieš mobingą darbo vietoje.

Taip pat Seimo narė kreipimesi prašo įkurti generalinio inspektoriaus Valstybinėje darbo inspekcijoje prie Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pareigybę. „Generalinis inspektorius turėtų savo atstovus, pavaldžius tiesiogiai jam, didžiausiose šalies sveikatos priežiūros įstaigose ir būtų atsakingas už darbuotojų skundų dėl mobingo nagrinėjimą ir prevencijos darbo vietoje užtikrinimą“, – kreipimąsi komentavo P. Kuzmickienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Paulė Kuzmickienė

Mob. 8 685 84 343

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-02-04 11:29
   Monika Kutkaitytė