Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Mykolo Majausko pranešimas: „Konstitucinis Teismas pripažino – valdančiųjų priimtos Atliekų tvarkymo įstatymo pataisos prieštarauja Konstitucijai“

2020 m. vasario 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Mykolo Majausko iniciatyva grupė Seimo narių dar 2018 m. lapkričio 6 d. kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydami ištirti valdančiųjų priimtą atliekų tvarkymo įstatymo 2 ir 4 straipsnių pakeitimo įstatymo Nr. XIII-1571 atitikimą Konstitucijai. Šiandien Konstitucinis Teismas priėmė sprendimą, jog įstatymo pataisos, uždraudžiant atliekų deginimo gamyklas arčiau kaip 20 km atstumu nuo gyvenamosios teritorijos, prieštarauja Konstitucijai.

„Europos Sąjungoje (ES) yra apie 500 atliekų deginimo gamyklų, dauguma kurių pastatytos miestų centrinėse dalyse, nes deginimo metu gaunama šilumos energija turi būti panaudojama kuo efektyviau ir transportuojama kuo mažesniu atstumu nuo galutinių vartotojų. Todėl Seimo priimtas sprendimas leisti atliekų deginimo gamyklas, tačiau ne arčiau kaip 20 km iki gyvenamųjų teritorijų, yra neproporcingas ūkinės laisvės suvaržymas ir praktiškai neįgyvendinamas, nes nėra Lietuvoje tokių vietų, kurios būtų nutolusios daugiau nei 20 km atstumu nuo gyvenamosios teritorijos, – pažymėjo M. Majauskas. – Konstitucinis Teismas atšaukė Seimo priimtą draudimą Lietuvoje perdirbti komunalines atliekas į energiją ir kartu sustabdė neproporcingą valstybės institucijų kišimąsi bei konkurencijos ribojimą šilumos energijos gamyboje“.

Seimo narys M. Majauskas taip pat teigė, jog šis sprendimas yra svarbus signalas ir puoselėjamai Lietuvos investicinei aplinkai, nes sustabdžius vystomus projektus būtų prarastos šimtamilijoninės ES lėšos ir kritiškai svarbios investicijos į Lietuvos energetikos infrastruktūrą.

„Svarbu pabrėžti, kad atliekų deginimo gamyklos sudaro galimybę efektyviau panaudoti komunalines atliekas perdirbant jas į pigią šilumos energiją. Tuo pačiu tai mažina išmetamų anglies dioksido dujų kiekį, nes mažiau reikia atliekų vežti į sąvartynus“, – sakė M. Majauskas.

 

Kontaktams:

Seimo narys Mykolas Majauskas

Tel. (8 5)  239 6959

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-02-18 11:39
   Eglė Saulė Trembo