Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojo Jurgio Razmos pranešimas: „Kultūros ministerija taško biudžeto lėšas“

2020 m. vasario 19 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma Kultūros ministerijos siekį steigti ketvirtą viceministro etatą vadina neatsakingu biudžeto lėšų taškymu.

„Kai į Nacionalinių premijų įteikimo ceremoniją nebuvo įleista premijos laureatė Viktorija Kuodytė, kultūros ministras teisinosi, kad aštuonių apdovanojamųjų asmenų sąrašą rengė keturi darbuotojai. Suprask – per mažai darbuotojų. Ar nauji postai, papildomos dešimtys tūkstančių biudžeto lėšų padės sudaryti tikslius Nacionalinės premijos laureatų sąrašus? Kiek pamenu, dar niekuomet Kultūros ministerijoje nebuvo keturių viceministrų. Vyriausybėje biurokratija auga tiesiog geometrine progresija“, – sakė J. Razma.

Pasak Seimo nario, atitinkamas nutarimas dėl papildomo viceministro etato jau parengtas ir šiandien bus teikiamas priėmimui Vyriausybės posėdyje. Jame sakoma: „siekiant užtikrinti efektyvų valstybės kultūros politikos formavimą, racionaliai paskirstyti viceministrų užimtumą pagal jiems priskirtas veiklos sritis bei kryptingai koordinuoti ir kontroliuoti atitinkamos srities pavedimų vykdymą, teisės aktų rengimą (...) yra būtina steigti papildomą viceministro pareigybę.“

Su tokiais argumentais nesutikdamas parlamentaras Jurgis Razma pažymi, kad „kultūros sritis nėra ta, kurioje reiktų daug formalių reglamentavimų ar biurokratinių priežiūrų ir tam būtinų valdininkų etatų. Turėtų būti suvokta, kad šioje srityje svarbiausi yra kultūros produktų kūrėjai, kuriems reikia ne naujų reglamentavimų, o kūrybinės laisvės ir finansinės paramos. Jei jau Kultūros ministerija turi atliekamų keliasdešimt tūkstančių eurų viceministro etatui, geriau tegu atiduoda tuos pinigus kūrėjams, kuriems kartais ir kelių šimtų eurų suma yra svarbi“.

Negana to, susisiekimo ministras taip pat neseniai pareiškė, kad ir jam reikia ketvirto viceministro.

„Valstiečiai-žalieji“ žadėjo „kitokią politiką“, žadėjo, kad Vyriausybė, jai pavaldžios institucijos netaps savų žmonių įdarbinimo agentūromis. Rezultatas – nė vienoje Vyriausybėje nebuvo tiek viceministrų ir kitų politinių pareigybių. Ar apie tai susimąstys ministrai, netrukus pamatysime pagal jų balsavimą Vyriausybės posėdyje dėl ketvirtojo kultūros viceministro. Neturėtų dominuoti požiūris, kad čia tik kultūros ministro reikalas. Visi, kurie balsuoja, vienodai atsakingi už priimamą nutarimą“, – pažymi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas J. Razma.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Jurgis Razma

Tel. (8 5) 239 6693

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-02-19 09:52
   Monika Kutkaitytė