Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Lauryno Kasčiūno pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Visagino savivaldybę dėl išpuolio prieš lietuvių kalbos mokytoją

2020 m. kovo 5 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Visagino savivaldybę dėl įvykdyto nusikaltimo tautinės neapykantos pagrindu prieš Visagino „Verdenės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoją.

Žiniasklaidoje pasirodė informacija apie tai, kad 2020 m. kovo 2 d. Visagine buvo užpulta ir sumušta Visagino „Verdenės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja. Remiantis liudininkų pasakojimais, nurodoma, kad peiliu apsiginklavęs 24 metų amžiaus užpuolikas tą dieną įsiveržė į gimnazijos klasę, bet didelis konfliktas nespėjo įsiplieksti. Tačiau agresyvus jaunuolis mokytoją užpuolė po keleto valandų išėjusią po darbo, jau už mokyklos ribų. Moteris buvo daužoma ir spardoma, ją išgelbėjo netoliese prie miškelio buvę mokiniai. Atliekamo ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad nusikaltimas įvykdytas tautinės neapykantos pagrindu už tai, kad ši mokytoja moko lietuvių kalbos.

 „Atsižvelgiant į visa tai, prašau informuoti, ar minėtas nusikaltimas yra pavienis atvejis, ar pasikartojančios, sistemingos tautinės neapykantos, bandymų užgniaužti valstybinės kalbos mokymą apraiškos. Tokiems smurto protrūkiams negali būti jokio pateisinimo. Visagino „Verdenės“ gimnazijos steigėja yra Visagino savivaldybė, todėl ji turi prisiimti atsakomybę už mokytojų ir mokinių saugumą tiek gimnazijos teritorijoje, tiek už jos ribų. Todėl prašau užtikrinti, kad tokie atvejai daugiau niekada nepasikartotų“, – pridūrė L. Kasčiūnas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Tel. (8 5) 239 6983

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-03-05 14:22
   Monika Kutkaitytė