Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Arvydo Anušausko pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Prezidentą dėl beprecedentės situacijos vykdant prieštaringus ministro Aurelijaus Verygos sprendimus

2020 m. kovo 25 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Ne tik dėl COVID-19 keliamos grėsmės vis labiau kyla įtampa visuomenėje, mano Seimo narys Arvydas Anušauskas. Parlamentaras kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydamas operatyviai reaguoti ir stabdyti beprecedentę situaciją, kuri gilina ne tik COVID-19 ligos keliamas grėsmes, skatina piliečių nepasitikėjimą valstybe, bet ir kuomet valstybiniu lygmeniu galimai nesilaikoma įstatymų.

„Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas vakar patvirtino siūlymą tikrinti dėl COVID-19, kaip numato įstatymas, tačiau jau dabar matoma, kad to nepaisoma. Prašau Prezidento atsižvelgti į visuomenėje kylančią įtampą ir pasistengti operatyviai reaguoti pagal įstatymus, siekiant išvengti dar didesnių pavojų. Raginu šalies vadovą imtis priemonių ir iniciatyvos, kad būtų įstatymiškai vykdoma Lietuvos piliečių medicininė patikra“, – teigė A. Anušauskas.

Anot parlamentaro, daugėjant į Lietuvą atvykusių piliečių skundų ir nerimo auga ne tik nepasitenkinimas Valstybe, bet ir visuomenės pasipiktinimas jų atžvilgiu priimamiems prieštaringiems selektyviems ir pavėluotiems sprendimams. „Sugrįžę į Lietuvą susiduria ir skundžiasi problemomis, apie kurias net neįsivaizdavo. Net ir tiems, kurie turėjo saviizoliacijai paruoštas patalpas, taikoma priverstinė valstybės izoliacija. Juk masinis žmonių gabenimas kartu, apgyvendinimas kartu po kelis žmones kambaryje gali tik pagilinti problemą, ne tik dėl galimo užsikrėtimo, kartu ryškėja nežinomybės, galimos panikos, kitų socialinių ir psichologinių, net žmogaus teisių klausimai ir aspektai. Piliečiai skundžiasi, kad neretai su jais „elgiamasi kaip su nusikaltėliais“ ir jie „paliekami nežinioje“, – tvirtina Seimo narys, kviesdamas Prezidentą nedelsiant reaguoti į susidariusią situaciją.

A. Anušauskas taip pat kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, ragindamas laikytis galiojančių įstatymų, o ne blaškytis priimant vienas kitam prieštaraujančius sprendimus.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Arvydas Anušauskas

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6652

   Naujausi pakeitimai - 2020-03-25 13:06
   Monika Kutkaitytė