Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Rasos Petrauskienės pranešimas: „Iki šiol stringant gyventojų registracijai ir tyrimams dėl koronaviruso, sveikatos apsaugos ministras raginamas imtis neatidėliotinų veiksmų“

2020 m. kovo 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Rasa Petrauskienė kreipėsi  į valstybės ekstremalių situacijų operacijų vadovą, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, prašydama kuo skubiau imtis būtinųjų veiksmų, siekiant maksimaliai padidinti visų galimai užsikrėtusiųjų asmenų tikrinimo apimtis.

Parlamentarė R. Petrauskienė kartu siūlė pradėti skambinančiųjų registracijas. Ministro taip pat prašoma pateikti informaciją, kokių priemonių bus imtasi siekiant išspręsti šias problemas.

„Problema didelė. Sulaukiau daugybės simptomus pajutusių, besikreipiančių, tačiau pagalbos nesulaukiančių asmenų prašymų. Skambinančiųjų karštąja koronos linija 1808 registracija iki šiol nevykdoma.  Tipinis atsakymas – vietų nėra, bandykite skambinti vėliau. Gaila pašnekovų abiejuose telefono laido galuose, vieni – savanoriai, kurie nori padėti, bet jų rankos surištos, kiti – norintys sužinoti diagnozę ir baisiai bijantys. Ir nors ministras vis keičia tvarkas, tačiau iki šiol išsigandusiems piliečiams padėti nesugebama“, – teigė R. Petrauskienė.

Anot Seimo narės, nors savaitgalį ir pasikeitė tikrinimo sistema ir pasirodė naujienos, kad laukiami visi pajutę simptomus, realybė toli gražu ne tokia.  Daugelis grįžusių iš užsienio ir esančių privalomoje saviizoliacijoje bei pajutę galimus koronaviruso simptomus negali prisiskambinti ir po kelias dienas, neregistruojami, deklaruojama, kad vietų nėra. Tyrimų skuba, atlikimo apimtys – ypač svarbūs prioritetai, tačiau jų įgyvendinti vis dar nepavyksta.

„1808 linijos iniciatorius Nerijus Mikelionis pripažino, kad per dieną sulaukia apie 6000 skambučių, tačiau yra atvejų, kai žmonėms nepavyko užsiregistruoti net po 2 paras. Tai rodo akivaizdžią koliziją tarp ministro įvedamos tvarkos ir realios situacijos. Tai matėme su reikalavimu dėvėti kaukes, nors jų nėra kur nusipirkti, tai matome ir dabar“, – pažymi R. Petrauskienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Rasa Petrauskienė

Tel. (8 5) 239 6628

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-03-30 08:53
   Monika Kutkaitytė