Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Mykolo Majausko pranešimas: parlamentaras siūlo prastovos metu gaunamą atlyginimą atleisti nuo gyventojų pajamų mokesčio

2020 m. kovo 30 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo narys Mykolas Majauskas teikia pasiūlymą koreguoti Vyriausybės siūlomas Darbo kodekso pataisas taip, kad prastovos metu darbuotojų gaunamas darbo užmokestis nebūtų apmokestinamas gyventojų pajamų mokesčiu.

M. Majausko teigimu, tai yra būtina siekiant sumažinti skirtumą tarp prastovos metu gaunamo atlyginimo ir nedarbo išmokų, kurios gali būti didesnės už minimaliąją mėnesinę algą, nustatytą kaip prastovos metu mokamo atlygio grindys. Tokia situacija, pasak Seimo nario, gali paskatinti darbuotojus verčiau nutraukti darbo santykius ir kreiptis į Užimtumo tarnybą, o tai taptų tiek didesne finansine našta valstybei, tiek neigiamu veiksniu ekonomikos atsigavimui karantinui pasibaigus.

„Valstybė yra įsipareigojusi kompensuoti didžiąją darbdavių darbuotojams prastovos metu mokamo darbo užmokesčio dalį. Nors ši parama yra labai svarbi darbdaviui, ji neužtikrina darbuotojų motyvacijos tęsti esamus darbo santykius. Dabartinėmis sąlygomis, darbuotojo požiūriu susidaro esminis skirtumas tarp prastovos išmokos, gaunamos atskaičius mokesčius, ir nedarbo išmokos, kuris gali tapti rimta paskata darbuotojams palikti darbo vietas ir kreiptis į Užimtumo tarnybą. Akivaizdu, kad pusiausvyrą reikia nusverti darbo santykių tęstinumo naudai“, – teigė M. Majauskas.

 

Daugiau informacijos:

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos viešieji ryšiai

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-03-30 15:50
   Monika Kutkaitytė