Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Paulės Kuzmickienės pranešimas: parlamentarė prašo Lino Kukuraičio nenutraukti Kompleksinių paslaugų šeimai projektų

2020 m. balandžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Paulė Kuzmickienė kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, prašydama rasti galimybę tęsti Kompleksinių paslaugų šeimai projektus.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu, patvirtinančiu Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nusprendė sustabdyti papildomo finansavimo skyrimą Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonei „Kompleksinės paslaugos šeimai“. Nuo liepos mėnesio stabdomas papildomas finansavimas 12 savivaldybių (Alytaus miesto, Anykščių rajono, Elektrėnų, Kauno rajono, Klaipėdos miesto, Panevėžio rajono, Pasvalio rajono, Radviliškio rajono, Skuodo rajono, Šalčininkų rajono, Šilalės rajono, Ukmergės rajono savivaldybėse), ateityje planuojama nebetęsti paslaugų visose likusiose savivaldybėse.

„Noriu pabrėžti, kad šio projekto tęsimas yra gyvybiškai svarbus tiek susidariusios ekstremalios situacijos ir karantino metu, tiek bus svarbus pasibaigus šiam periodui. Šiuo metu šeimos jau ketvirtą savaitę gyvendamos karantino sąlygomis dirba, mokosi ir leidžia laiką namuose, savo šeimos rate“, – teigia P. Kuzmickienė.

P. Kuzmickienė įsitikinusi, kad tokios neįprastos gyvenimo sąlygos šeimoms kelia didelį nerimą, kyla sunkumų, ypač tuomet, jei šeima neteko pajamų, buvo priversti imti neapmokamų atostogų arba jų darbovietė paskelbė prastovą, šeimos nariai turi priklausomybių, stokoja priemonių nuotoliniam mokymui.

Nerimaujama, kad pasibaigus karantino laikotarpiui šeimos susidurs su dar daugiau iššūkių ir sunkumų. Kinijoje, Italijoje ir kitose valstybėse padaugėjo skyrybų atvejų, vaikų auklėjimo ir auginimo sunkumų, problemų dėl psichotropinių medžiagų vartojimo. Taip pat didelė tikimybė, kad, pasibaigus karantino laikotarpiui, nemaža gyventojų dalis susidurs su nedarbu, emociniu nuovargiu, bus išgyvenę artimųjų netektį, susidūrę su socialinės rizikos veiksniais, kuriems mažinti šeimai bus reikalinga pagalba.

„Todėl itin svarbu užtikrinti galimybę šeimoms ir toliau gauti savivaldybėse kompleksiškai teikiamas paslaugas šeimoms. Nors ekonomikos gelbėjimas šiandien yra būtinas – tai negali būti daroma labai reikalingų šeimai viešųjų paslaugų sąskaita“, – sako Seimo narė.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narė Paulė Kuzmickienė

Mob. 8 685 84 343

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-06 13:12
   Monika Kutkaitytė